Dziecko przyszło do domu z ocenioną pracą domową. Nauczyciel zachował się poniżej poziomu krytyki, rodzice są oburzeni

Dziecko przyszło do domu z ocenioną pracą domową. Nauczyciel zachował się poniżej poziomu krytyki, rodzice są oburzeni Źródło: Pixabay / lourdesnique

Dziecko wróciło ze szkoły z pracą domową, ocenioną przez nauczyciela. Rodzice byli oburzeni zachowaniem nauczyciela i tym, co zobaczyli na kartce.

Dziecko wróciło do domu z pracą domową i oceną od nauczyciela. Kiedy rodzice wzięli kartkę w ręce, zaniemówili z wściekłości. Są do reszty oburzeni zachowaniem pracownika szkoły. Postanowili podzielić się swoją historią z internautami, a całą sytuacja wywołała ogromną dyskusję w sieci. 

Dziecko przyniosło do domu ocenioną pracę

Rodzice z Pabianic nie mogli powstrzymać wściekłości, gdy zobaczyli, jak nauczyciel ocenił pracę ich dziecka. Pomimo podania poprawnych wyników w rozwiązaniach zadań, ich pociecha uzyskała połowę mniej punktów, bo nie wpisała się w standardowy klucz. Rodzice przestudiowali kartkę i byli do głębi oburzeni. 

Na przyniesionej przez ich dziecko kartce widać, że ich dziecko rozwiązało zadania poprawnie, ale swoim sposobem. Tego ewidentnie nie docenił nauczyciel, który dał uczniowi wyraźnie mniej punktów, a przez to zdecydowanie niższą ocenę. 

Dziecko rozwiązało zadania poprawnie, ale niezgodnie ze standardową metodą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice dziecka postanowili opublikować zdjęcie matematycznego testu i podzielić się swoim oburzeniem z internautami. Pod postem na Facebooku wybuchła gorąca dyskusja. Nie każdy z użytkowników sieci popiera racje rodziców. Niektórzy tłumaczą nauczyciela, że jego zadaniem jest nauczyć podopiecznych poprawnych schematów i metodyki.

- Tutaj są oczywiste błędy (brak jednostki i odpowiedź na zad. 4) i takie z pogranicza czepialstwa. Jak ktoś nie widzi tutaj ŻADNYCH błędów, to nie ma pojęcia o metodyce. I powinien się cofnąć do podstawówki przy okazji - napisał jeden z użytkowników sieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
2. 6 osób nie żyje, trwa pilna akcja policji. Media obiegły wiadomości o niesłychanej tragedii za granicą

- Mnożenie działa w dwie strony. Dziecko zostało stłamszone, a nie nauczone. Tak jest, jak chce się zarabiać miliony, a wiedzy ma się, co brudu za pazurem. I gdyby były choćby podstawy psychologii, to też można by zrozumieć, co dla tak wiekowego dziecka jest ważniejsze… Ręce opadają, ale portfel zaraz będzie napchany - skontrował kolejny internauta.


fot. Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została jednak tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Wielki gwiazdor X-Factor jest pedofilem. Jego ofiarami byli mali chłopcy
  4. Bardzo długo zatajała prawdę o chorobie nowotworowej. Gwiazda "M jak miłość" w końcu zdobyła się na szczere wyznanie
  5. Będzie 500 plus dla nowej grupy społecznej! Ale tym razem nikt się nie cieszy, tysiące Polaków oburzonych

źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News