Smutne, 3-letni Mateuszek stracił rodziców, siostrzyczkę i brata bliźniaka. Potem nadciągnęły kolejne cierpienia i nieszczęścia

Smutne, 3-letni Mateuszek stracił rodziców, siostrzyczkę i brata bliźniaka. Potem nadciągnęły kolejne cierpienia i nieszczęścia Źródło: Polsat News

Dziecko straciło najbliższą rodzinę. Niestety to nie koniec jego tragedii. Po tym przyszły kolejne problemy.

Nie każde dziecko przeżywa swoje pierwsze lata w atmosferze beztroski. Losowe wydarzenia sprawiają, że niektóre maluchy zaraz po przyjściu na świat muszą mierzyć się z poważnymi problemami. 3-letni Mateuszek przeżył prawdziwą tragedię, która prawdopodobnie już na zawsze odciśnie się na jego życiu.

W marcu 2019 roku dziecko spotkało katastrofa. Dom, w którym mieszkał 3-letni Mateuszek stanął w płomieniach. Strażacy długo walczyli, żeby opanować żywioł. Niestety nie udało się uratować nikogo z rodziny chłopca. Pożar zabrał jego rodziców, siostrę oraz brata bliźniaka. Mateusz jako jedyny miał szczęście, ale do końca nie było wiadomo, czy przeżyje. Maluch jednak dzielnie walczył o życie w szpitalu.

Dziecko czekają teraz bardzo trudne lata

Wyniesione z płonącego domu dziecko przeżyło, ale odniosło uszczerbek na zdrowiu. Mateuszek doznał licznych oparzeń i trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Szacuje się, że rozległym poparzeniom uległo 50% ciała dziecka. Jego stan był trudny nie tylko pod względem fizycznym. Chłopiec na początku nie był świadomy, że już nigdy nie zobaczy rodziców. Sprawą zajęła się Fundacja Polsat.

- Na początku dużo krzyczał "mama". Teraz chyba to już do niego dotarło, że jej nie ma – mówi Czesława Truszkowska, babcia Mateusza.

- Ja mu mówię, że ona go bardzo kocha i tata też, ale w tej chwili nie mogą przyjść. Oni są w niebie. On paluszkiem pokazuje na niebo - mówi pani Czesława, a z oczu płyną jej łzy.

Dziecko zaczęło już chodzić, ale wciąż czekają je jeszcze zabiegi i wymagająca rehabilitacja. Leczenie chłopca będzie również bardzo kosztowne. Obecnie przebywa w Pomorskim Ośrodku Terapii Laserowej im. Fundacji Polsat w Gdańsku. Klinika wyposażona jest w największą ilość laserów w całej Polsce, które wykorzystywane są do leczenie ran pooparzeniowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem

2. Przykro patrzeć na Dagmarę w żałobie. Nie żyje najważniejsza dla niej osoba, jej syn Conan wypowiedział piękne słowa nad grobem

Działacze fundacji przyznali, że miniony rok był pełen wyznań, a uratowane z pożaru dziecko było jednym z najtrudniejszych. Chcą zrobić wszystko, żeby umożliwić 3-letniemu Mateuszkowi normalne życie w przyszłości. Fundacja Polsat pomogła w zeszłym roku około 2000 dzieciom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Premier ogłosił alarm antyterrorystyczny na terenie całej Polski. Wszyscy powinni zachować czujność
  3. Podczas smażenia drobiu wypływa biała maź? Gdy poznasz prawdę, odechce Ci się jeść
  4. Lekarze ostrzegają, popularny olej ma drastyczny wpływ na zdrowie. Rujnuje metabolizm i powoduje choroby neurologiczne
  5. Oszustwo w "Kuchennych Rewolucjach". Restauratorka wszystko ujawniła, Gessler opadły ręce

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News