Ważącą 270 kg kobietę przewieziono na porodówkę. Urodziła monstrualnej wielkości dziecko, złapiecie się za głowę na jego widok

Ważącą 270 kg kobietę przewieziono na porodówkę. Urodziła monstrualnej wielkości dziecko, złapiecie się za głowę na jego widok Źródło: Facebook

Dziecko, które urodziła ta kobieta na pewno przejdzie do historii. Jego mama ważyła 270 kilogramów, a gdy przyjechała do szpitala, lekarze nie spodziewali się, że urodzi tylko jedno dziecko. Chłopiec jest ogromny - nikt nie był w stanie uwierzyć, że to noworodek.

Dziecko urodziło się całe i zdrowe, a jego rozmiar robi monstrualne wrażenie. Noworodek pobił rekord Guinnessa i oficjalnie stał się największym udokumentowanym dzieckiem, jakie kiedykolwiek przyszło na świat. Lekarze wiedzieli, że odebranie porodu przy ciężarnej ważącej 270 kilogramów nie będzie proste, ale nie spodziewali się odkrycia, jakiego dokonali podczas cesarskiego cięcia.

Dziecko ciężko udźwignąć

Gdy do szpitala w Perth w Australii przyjechała ciężarna kobieta, od razu cały personel medyczny został postawiony na baczność. Nie chodziło bynajmniej o jej zły stan, ale o to, że nowa pacjentka ważyła aż 270 kg i trzeba było zapewnić jej opiekę dostosowaną do jej potrzeb. Na miejsce przyjechała nie samochodem, ale karetką, bo do samochodu mogłaby się nie zmieścić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ze względu na wskazania medyczne poród nie przebiegł drogami naturalnymi, ale poprzez cesarskie cięcie. Przez całą procedurę lekarze spodziewali się, że z brzucha młodej mamy wyjmą co najmniej bliźnięta. Byli w wielkim szoku, gdy okazało się, że w brzuchu kobiety zagnieździł się zaledwie jeden noworodek.

- Jeszcze nigdy z czymś takim się nie spotkałem, a odbierałem w swoim życiu już naprawdę dużo porodów. Myślałem, że będą to bliźniaki albo trojaczki, jednak myliłem się. Kobieta urodziła silnego, dużego chłopca - powiedział potem mediom jeden z lekarzy obecnych przy zdarzeniu.

Mały chłopiec już przy narodzinach pobił rekord Guinnessa

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP

2. Bardzo niepokojące doniesienia po upadku Piotra Żyły. Kibice zadrżeli gdy zobaczyli jego twarz (zdjęcie)

Dziecko przyszło na świat i już odniosło pierwszy wielki sukces. Dzięki swojej niesłychanej wadze pobiło rekord Guinnessa. Chłopiec ważył aż 18 kilogramów - to nieco więcej niż poprzedni rekordzista z RPA, który ważył przy narodzinach 17,2 kilograma. Chłopiec jest w pełni zdrowy i wrócił wraz z mamą do domu, gdzie czeka go czuła opieka rodziców - i mimo pokaźnej postury bardzo dużo dorastania.

Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "Mam talent". Uczestnik upokorzył Chylińską, zemściła się skandalicznie, aż się w nim zagotowało
  2. Po porodzie była pewna, że podmienili jej dziecko w szpitalu. 30 lat później odkryła straszne fakty
  3. Mąż wrócił wcześniej, zobaczył żonę w łóżku, spojrzał kto śpi obok i skamieniał. Widok, którego nie przewidział
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Premier zdradził plany dotyczące 14. emerytury. Pozostawił jednak jedną istotną NIEWIADOMĄ

źródło: webniusy

Następny artykuł