Tragedia, nie żyje. Ujawniono właśnie jeszcze gorsze fakty nt. kulis

Tragedia, nie żyje. Ujawniono właśnie jeszcze gorsze fakty nt. kulis Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Dziecko z Rudy Śląskiej, które było maltretowane przez rodziców, nie żyje. Miesięczny chłopczyk zmarł wczoraj, zaledwie kilka godzin po przetransportowaniu go do szpitala. Organy ścigania zajęły się wyjaśnianiem okoliczności tej potwornej tragedii. Prawda jest znacznie gorsza, niż można było się spodziewać. Ujawniono kulisy sprawy.

Wczoraj krajowe media obiegła informacja o noworodku z Rudy Śląskiej, który trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami wskazującymi na długotrwałe maltretowanie. Wszyscy modlili się o to, by maluch przeżył. Niestety, stało się inaczej. Chłopiec zmarł zaledwie po kilku godzinach od przetransportowania go do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Lekarze, którzy reanimowali dziecko, zauważyli na jego ciele ślady, które mogły wskazywać na to, że rodzice stosowali wobec niego przemoc, natychmiast poinformowali o sprawie organy ścigania. Znane są już pierwsze ustalenia funkcjonariuszy. Prawda jest znacznie gorsza, niż się spodziewano. Kulisy są naprawdę dramatyczne. Tylko dla osób o mocnych nerwach.

Dziecko było maltretowane przez rodziców

Z informacji przekazanych przez organy ścigania wynika, że rodzice miesięcznego dziecka, które zmarło wczoraj w katowickim szpitalu, były osobami znanymi policji. Rodzina miała założoną niebieską kartę i była pod kuratelą kuratora sądowego oraz MOPS-u. Co więcej pod koniec ubiegłego roku wobec opiekunów dzieci toczyło się postępowanie w związku z obrażeniami, które zauważono na ciele starszego z dzieci. Czternastomiesięczna dziewczynka została wówczas umieszczona w rodzinie zastępczej. Niestety, wkrótce później wróciła do rodzinnego domu. Córka pary przebywa obecnie w szpitalu, do którego przetransportowano jej brata. Lekarze sprawdzają, czy dziecko również przeżywało katusze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomo już, że w chwili środowej tragedii w domu przebywał 30-letni ojciec, który opiekował się miesięcznym synkiem. Matka była wówczas na zakupach ze starszą córką. Kobieta doniosła, że w pewnym momencie partner zadzwonił do niej z informacją, że syn nie oddycha. 29-latka zadzwoniła na pogotowie i niezwłocznie wróciła do domu. Zdarzenie rozegrało się w godzinach popołudniowych, około 15:20. Noworodek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do katowickiego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Dziecko było reanimowane jeszcze podczas transportu, dzięki czemu udało przywrócić się krążenie. Poważny stan niemowlęcia nie pozwalał jednak na operację. Mimo starań lekarzy chłopczyk zmarł po kilku godzinach spędzonych na oddziale intensywnej terapii.

Dzisiaj grzeje: 1. Już oficjalne, minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów. Prawdopodobieństwo jest realne

2. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc

3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

Badania wykazały, że dziecko miało liczne złamania i poważne obrażenia głowy. Przyczyną śmierci chłopca było zatrzymanie serca spowodowane urazem. Na ten moment nie wiadomo, jak poważne były obrażenia. Dokładne informacje na ten temat przyniesie dopiero sekcja zwłok. Wiadomo, że urazy powstały w różnym czasie i nakładały się na siebie, co świadczy o tym, że dziecko było ofiarą maltretowania. Rodzice noworodka zostali zatrzymani przez policję. Starszą córkę pary umieszczono w pogotowiu opiekuńczym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  3. Ależ afera, przerwano milczenie ws. nieślubnego dziecka księcia Karola. Media weszły w posiadanie niebywałych dowodów
  4. Polski polityk oskarżony o straszną zbrodnię. Media dotarły do niewyobrażalnych ustaleń
  5. Zła wiadomość, wielu Polaków może dużo stracić. Mało kto wiedział
  6. Nie ma odwrotu, Aleksander Kwaśniewski podjął niespodziewaną decyzję. Wielu nie dowierza
  7. Polak stworzył niezniszczalny materiał. Teraz może go wykorzystać wojsko
  8. Joanna Krupa przypadkiem pokazała kuchnię. Jest ogromne zaskoczenie, spodziewaliśmy się czegoś innego
  9. Dramat bohaterki „Nasz nowy dom”, straciła wszystko. Katarzyna Dowbor jest zrozpaczona

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News