3-latek nie miał szans w starciu z samochodem. Skandaliczne tłumaczenie kierowcy

3-latek nie miał szans w starciu z samochodem. Skandaliczne tłumaczenie kierowcy Źródło: Screen/TVN24

Dziecko znalazło się na przejściu dla pieszych, gdy nagle wjechało w niego auto. 3-latek nie miał najmniejszych szans w starciu z rozpędzonym samochodem. Tłumaczenie kierowcy, który potrącił malucha, jest skandaliczne.

Dziecko nie mogło uniknąć zderzenia z autem. 3-letni chłopczyk przechodził przez przejście dla pieszych, gdy nagle wjechało w niego rozpędzone auto. Z maluchem szedł tata, który w jednej ręce niósł jego rowerek. Niestety ze względu na złamanie drugiej ręki, mężczyzna nie mógł prowadzić syna za rękę. Najprawdopodobniej gdyby dziecko szło obok ojca, to dramatyczne zdarzenie nie miałoby miejsca.

Dziecko trafiło do szpitala

Do zdarzenia doszło w czwartek, 21 listopada, około godziny 19:00, na ulicy Łużyckiej w Zielonej Górze. Kierowca samochodu osobowego marki Chrysler Classic potrącił 3-latka i zatrzymał się dopiero po przejechaniu kolejnych 50 metrów. Maluch został natychmiast zabrany do szpitala. 

Skandaliczne tłumaczenie kierowcy

Około 50-letni mężczyzna rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego, a jego tłumaczenie odnośnie dramatycznego zdarzenia jest skandaliczne. Jak wiadomo, prowadząc samochód powinien uważnie obserwować sytuację na drodze, znaki drogowe oraz uważać na przechodniów, zwłaszcza tych znajdujących się na pasach. 

- Jechałem około 50 kilometrów na godzinę. Zupełnie nie wiedziałem, że jest tutaj przejście dla pieszych. Kiedy samochód po prawej stronie się zatrzymał, ja również zacząłem hamować, ale nie zdążyłem - tłumaczył rozemocjonowany kierowca Chryslera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziecko po uderzeniu przez samochód upadło na drogę. Ojciec malucha nie zdążył zareagować, bowiem w jednej ręce trzymał rowerek synka, a drugą zaś miał złamaną. Chłopiec szedł około pół metra przed swoim opiekunem. Przy 3-latku natychmiast zgromadziło się wielu świadków zdarzenia, którzy wezwali pogotowie ratunkowe i policję. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP

2. Widzowie TVP czekali na jej występ cały dzień. Reprezentantka Polski rozsadziła Eurowizję, nagranie w sieci

3-latek nie miał szans, aby uniknąć starcia z rozpędzoną osobówką. Według informacji uzyskanych przez TVN24, dziecko zostało uderzone lusterkiem samochodu. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji poinformowała, że 3-latek ma wstrząśnienie mózgu i rozcięte czoło. Policja bada teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał
  2. Wyciekł ścinający z nóg wywiad z Viki Gabor sprzed Eurowizji. Wyjawił co zrobi, jeśli wygra
  3. Prosty przepis na ciasto lepsze niż zwykły makowiec dzięki tajnemu składnikowi! Jest lekkie i aksamitne, zrobi furorę na świątecznym stole
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News