9-latka zostawiła na klatce schodowej bloku notatkę. Treść poraziła wszystkich mieszkańców, od razu zareagowali

9-latka zostawiła na klatce schodowej bloku notatkę. Treść poraziła wszystkich mieszkańców, od razu zareagowali Źródło: pixabay.com StockSnap

Dziecko długo biło się z myślami, jednak w końcu postanowiło zostawić na klatce schodowej notatkę. 9-letnia dziewczynka przykleiła wiadomość tak, aby zwróciła uwagę każdego wchodzącego do budynku. Treść mocno zaskoczyła mieszkańców, zareagowali dopiero po pewnym czasie.

Kiedy dziecko wywiesiło notatkę, było przekonane, że wszystko potoczy się tak, jak to sobie zaplanowała. Pomimo pewnych przeszkód niedługo stało się coś niesamowitego.

Rodzice nie spełnili jej marzenia ot tak

9-latka mieszkająca na co dzień z rodzicami na warszawskim Ursynowie zaskoczyła swoich sąsiadów. Od dłuższego czasu marzyła jej się rzecz, o której niejednokrotnie wspominała rodzicom. Bardzo chciała pomykać chodnikami na elektrycznej deskorolce. W końcu jej tata zaproponował, aby na nią zarobiła, na przykład odkurzaniem samochodów. Nie jest to ciężka praca, a 9-latka mogłaby sobie poradzić. Dziewczynka otrzymała swoje pierwsze pieniądze i postanowiła rozwiesić kilkadziesiąt ogłoszeń na osiedlu oraz w okolicy.

- Nazywam się Janka i jestem Państwa sąsiadką z bloku na Mandarynki 8. Bardzo bym chciała samodzielnie zarobić na swoją elektryczną deskorolkę. Proponuję, że odkurzę Państwa samochód za 13 złotych, chyba że większy to troszkę drożej. Wystarczy się umówić z którymś z moich rodziców i podstawić samochód pod naszą klatkę. Zapraszam serdecznie… - można przeczytać w notatce pozostawionej przez dziewczynkę.

Kiedy dziecko zajrzało do bagażnika, oniemiało

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do 9-latki początkowo nie zgłosił się nikt, ale kiedy informacja o akcji została nagłośniona w internecie, dorośli chętnie podjeżdżali w umówione miejsce i zlecali odkurzenie samochodu. Dziewczynka dawała z siebie wszystko, w trudniejszych rzeczach pomagał jej tata. Klienci chętnie płacili, chwalili dziecko i byli zadowoleni z szybkiego i gruntownego serwisu. Pewnego dnia pod blok podjechał mężczyzna, który powiedział, że za 40 min wróci, a w tym czasie Mercedes ma być odkurzony. Zaznaczył, żeby 9-latka nie otwierała bagażnika.

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent oficjalnie potwierdził, od jutra Polacy mogą dostać nawet 6000 zł od państwa. Nie każdemu się należą
2. Ważne informacje dla wszystkich pacjentów. Dotyczą recept i skierowań na badania

Kiedy klient wrócił po umówionym czasie, powiedział wprost, że nie zapłaci. Dziewczynka stała jak wryta, a jej tata już był skłonny do dyskusji.

- Mężczyzna powtarza, że nie zapłaci, w tym czasie podchodzi do bagażnika i kontynuuje: "Pamiętaj dziewczyno, każda praca do czegoś cię w życiu doprowadzi, a ciężka na pewno. Za twój upór i determinację postanowiłem dać ci deskę". I wtedy wyjmuje cały komplet z bagażnika. Zatkało nas, w ogóle nie braliśmy takiego scenariusza pod uwagę - opowiada tata 9-latki. Dziewczynka oczywiście mając deskę w rękach, nie odwołała żadnego z umówionych klientów, ale resztę zarobku postanowiła przeznaczyć na cele charytatywne.

Fot. facebook.com

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rafał zamówił na wakacjach w Juracie obiad. Cena na paragonie za placki ziemniaczane poraża
  2. Anna Lewandowska podzieliła się swoją kuchenną tajemnicą na wspaniały obiad. Jej kotleciki podbiją wasze podniebienie
  3. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski w końcu przekazali radosne wieści. Fani ślą gratulacje
  4. Stało się, IMGW wydało najwyższy stopień alarmu dla 2 województw. Żywioły uderzą z gigantyczną mocą
  5. 9-latka zostawiła na klatce schodowej bloku notatkę. Treść poraziła wszystkich mieszkańców, od razu zareagowali
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News