Nie mieści się w głowie, ojciec robił Damiankowi nieludzkie rzeczy. Najgorsze jest jednak zachowanie matki

Nie mieści się w głowie, ojciec robił Damiankowi nieludzkie rzeczy. Najgorsze jest jednak zachowanie matki Źródło: Pixabay.com tomaszpro

Dziecko przeżyło piekło, które zgotowali mu jego rodzice. Według portalu Fakt, ojciec znęcał się nad swoim półrocznym synem. Winę za obrażenia, jakie odniósł chłopczyk, ponosi również jego matka. Sprawa trafiła już na wokandę, a sąd wymierzył wyrok.

Sąsiedzi nie podejrzewali, że dziecko wychowywane przez Dariusza G. oraz Martynę Z. jest ofiarą przemocy we własnym domu. Sprawa wyszła na jaw dopiero w szpitalu. Lekarze szybko powiadomili służby, które natychmiast zareagowały. Bezwzględni rodzice usłyszeli już wyrok sądu.

Dziecko w takich sytuacjach zawsze jest bezbronne. Jak informuje Fakt, Dariusz G. początkowo był dumny z faktu, iż został ojcem małego Damianka. Wychowywał syna razem ze swoją partnerką, Martyną Z. Oboje mieszkali na wsi pod Kutnem, niedaleko Łodzi. Dopiero po czasie okazało się, że wobec dziecka stosuje się przemoc fizyczną. Gdy lekarze odkryli, w jakim stanie jest maluch, powiadomili policję.

Dziecko odniosło poważne obrażenia we własnym domu

Dziecko zostało przywiezione do szpitala w kwietniu 2018 roku. Matka chłopca poinformowała lekarzy, że mały Damianek bardzo źle się czuje. Chwilę po przyjrzeniu się maluchowi, lekarze zorientowali się, że ktoś znęcał się nad dzieckiem. Pracownicy szpitala odnotowali bardzo niepokojące obrażenia: siniaki na twarzy i szyi, klatce piersiowej oraz obrzęk mózgu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po tym, jak dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło na stół operacyjny, lekarze zawiadomili policję o popełnieniu przestępstwa. Rodzice zostali zatrzymani przez służby, a proces przeciw nim toczył się za zamkniętymi drzwiami sądu. Chociaż Dariusz G. nie przyznał się do winy, dowody były jednoznaczne i sędzia nie miał wątpliwości co do tego, że mężczyzna katował syna. Jego zachowanie mogło doprowadzić do kalectwa a nawet śmierci Damianka.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne zarażenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało kolejne ponure wiadomości

2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Za obrażenia, jakie miało dziecko, odpowiadała także jego matka, Maryna Z. Oskarżono ją o to, że miała świadomość tego, co robi jej partner, a mimo to zostawiała z nim syna. Sąd w Łodzi skazał bezwzględnego ojca na 8 lat pozbawienia wolności oraz dodatkową karę 50 tysięcy złotych, które będzie musiał wypłacić Damiankowi. Martyna Z. usłyszała wyrok skazujący na 10 miesięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Przyciągał tłumy Polaków, wszyscy go uwielbiali. Niestety, nie żyje
  4. Musieli zabrać chorą Polkę z powodu koronawirusa. Gdy wychodziła z domu wypowiedziała zdanie, które ratownicy zapamiętają do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, ojciec robił Damiankowi nieludzkie rzeczy. Najgorsze jest jednak zachowanie matki
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News