Gdy się urodził, przeraził swoim wyglądem nawet matkę. Dziś ludzie na ulicy nie wierzą, że jest prawdziwym człowiekiem [ZDJĘCIE]

Gdy się urodził, przeraził swoim wyglądem nawet matkę. Dziś ludzie na ulicy nie wierzą, że jest prawdziwym człowiekiem [ZDJĘCIE] Źródło: .

Dziecko ze zdjęcia cierpi na rzadką chorobę, która bardzo wpływa na jego wygląd. Chociaż jego ciało wymaga dużej pielęgnacji, mama ogromnie się cieszy, że może spędzać z synem każdą chwilę życia. Po porodzie lekarze nie dawali mu szans.

Dziecko z powodu swojej choroby wygląda jak lalka. Kiedy chłopiec się urodził, nie dawano mu żadnych szans, jednak dzięki staraniom mamy przeżył i dziś ma dwa latka. Dziecko musi być stale nawilżane, bo jego skóra ciągle pęka i wysycha. Nie może być także narażane na nadmierne promieniowanie słoneczne i zmiany temperatury. Wyjątkowo rzadka choroba o podłożu genetycznym nie pozwala mu normalnie funkcjonować i cieszyć się beztroskimi chwilami dzieciństwa.

Dziecko cierpi przez mutację genów

Ciało małego Michała pokrywa tzw. rybia łuska arlekina. Z powodu mutacji genetycznej jego skóra nadmiernie rogowacieje - codziennie aż w 90% łuszczy się, a następnie schodzi. Tuż po porodzie powieki i wargi chłopczyka wywróciły się na drugą stronę, co groziło śmiercią, jednak dziecko cudem przeżyło. 

Jego mama - Anna Ciesielska - musi stale go pielęgnować. Codziennie co 4 godziny nawilża całe ciało syna dwoma rodzajami kremów. Chłopiec jest też kąpany w wodzie z dodatkiem specjalnych preparatów. Nie może być wystawiany na słońce, bo jego ciało w ogóle nie reguluje temperatury. Jak się okazuje, najbardziej dokuczliwa jest jednak "troska" i niezdrowa ciekawość innych ludzi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ludzie podchodzą do mnie i pytają, co się z nim stało i czy mogą mu pomóc. Myślą, że jest lalką. Są zszokowani odkryciem, że jest to prawdziwy chłopiec. Nie potrafią ukryć zmieszania - mówi mama chorego dziecka.

Ludzie bywają bezlitośni

Pani Anna opowiada, że niektóre reakcje ludzi są wyjątkowo niemiłe. Bardzo zależy jej na tym, żeby ochronić przed nimi synka, ale to raczej niemożliwe. Stara się, żeby jej dziecko uważało siebie za normalne i nie czuło się gorsze, ale inni ludzie tego nie ułatwiają. 

Dzisiaj grzeje: 1.Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI
2. Paweł Królikowski pilnie wylądował w szpitalu. Na oddziale neurochirurgii walczą o jego zdrowie

Rybia łuska arlekina to ciężkie i rzadkie zaburzenie genetyczne. Występuje u 1 na 300 tysięcy żywych urodzeń. Lekarze nadal nie znają przyczyny powstawania tej choroby. 

uploaded

 

 

 

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  3. 2 minuty wystarczą, żeby szybko rozpoznać u siebie raka płuc. Musisz tylko spojrzeć na swoje paznokcie, mówią wszystko
  4. Po zmroku usłyszał dziwne hałasy na podwórku. Zajrzał pod samochód i zamarł
  5. Gdy się urodził, przeraził swoim wyglądem nawet matkę. Dziś ludzie na ulicy nie wierzą, że jest prawdziwym człowiekiem [ZDJĘCIE]

Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News