dziecko w wodzie
YouTube - 3W Daily
Patryk Przybyłowski - 20 Października 2020

Wrzuciła dziecko w ubraniach do basenu. Nagranie wzbudziło kontrowersję wśród rodziców

Instruktorka pływania opublikowała na TikToku nagranie. Pokazała na nim, jak uczy dziecko pływać, wrzucając je do basenu w ubraniach. Rodzice komentują popularną metodę nauki.

Przez ostatnie lata w Internecie krąży wiele filmów przedstawiających niemowlęta podczas lekcji pływania. Dokładniej chodzi, o coraz bardziej powszechną metodę ISR polegającą na wrzucaniu dzieci do basenu twarzą do wody. W przeciwieństwie do tradycyjnych lekcji pływania, które często odbywają się w grupach lekcje metodą ISR prowadzone są indywidualnie. Instruktor kontroluje każdy ruch dziecka, aby w razie niebezpieczeństwa szybko zareagować. ISR koncentruje się na umiejętnościach potrzebnych do przeżycia do czasu przybycia pomocy w przypadku, gdy dziecko przypadkowo wpadnie do wody. Dla niektórych rodziców jest to przerażający widok i zaniedbanie. Dla zwolenników natomiast jest to idealny sposób na naukę pływania dziecka.

Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciSąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciCzytaj dalej

Dziecko uczy się pływać metodą ISR

Zaparta debata toczy się wokół kontrowersyjnego filmu, który pojawił się niedawno na platformie TikTok. Nagranie przedstawia kobietę wrzucającą celowo dziecko do basenu w ramach lekcji przetrwania. Instruktorka o imieniu Shannon znajduje się w basenie i ciągnie za sobą malucha. Zadziwiający jest fakt, ze dziewczynka ubrana jest w ubranie, co sugeruje, że na dworze jest zimno. Nauczycielka patrzyła przez około 30 sekund na dziecko, zanim ostatecznie postanowiła wyjąć je z wody.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Shannon opublikowała swój film na TikToku i napisała: "płacz = oddychanie". Rodzice pod nagraniem umieścili wiele komentarzy w odpowiedzi na film:

- Mój ojciec zrobił mi to pięćdziesiąt lat temu. Przez całe życie byłem dobrym pływakiem - skomentował jeden mężczyzna.

Inny obserwator natomiast nie zgodził się z metodą i napisał: "Myślę, że taki rodzaj nauki zniechęci dziecko do wejścia do wody na całe życie". Kolejny napisał: "Naucz swoje dzieci, jak pływać we właściwy sposób, bez urazów psychicznych i urazów wynikających z używania tej ekstremalnej techniki".

Dzisiaj grzeje:

1. Decyzja padła jak grom z jasnego nieba. Szkoły podstawowe w całym mieście przechodzą na zdalne nauczanie

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Rząd wprowadza nowe przepisy, wszystko stało się nagle. Właśnie przed chwilą padło na antenie

Technika jest powszechnie stosowana przez instruktorów pływania w Stanach Zjednoczonych, ucząc małe dzieci przetrwania, a nie konkretnych ruchów. Niemowlęta i małe dzieci nie są w stanie podnieść głowy, aby złapać oddech, dlatego wiedza o tym, jak przewrócić się na plecy, może uratować im życie. Metoda "przewracania oddechu wymaga wielu miesięcy ćwiczeń, ale rodzice są w stanie czuć się bardziej komfortowo, że jeśli ich pociecha wpadnie do basenu, prawdopodobnie przeżyje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków
  4. Polsat przekazał oficjalny komunikat. Koniec "Tańca z gwiazdami", fani nie mogą się pozbierać
  5. Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacje
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  7. Na brzuszek pusty, placuszek z kapusty. Przepis bije na głowę placki ziemniaczane, niewiarygodna receptura
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Żródło: The Sun

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News