Dręczył małą Madzię do samej śmierci. Teraz spotkał go bardzo przykry los

Dręczył małą Madzię do samej śmierci. Teraz spotkał go bardzo przykry los Źródło: Pixabay / Pixaline

Tragiczna sprawa śmierci małej dziewczynki. Nowe wątki w wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Przykre wydarzenia związane ze sprawą znachora z Nowego Sącza.

Dziecko trafiło do szpitala, mając pół roku. Dziewczynka w chwili śmierci ważyła zaledwie 3,6 kg, czyli tyle, a tyle średnio ważą dzieci zaraz po urodzeniu. Sprawą zajęła się policja, a słynny znachor doradzający rodzicom dziewczynki w leczeniu dziewczynki usłyszał zarzuty. Pochodzący z Nowego Sącza mężczyzna usłyszał wtedy wyrok skazujący na 3,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Dziecko karmione rozcieńczonym wodą mlekiem

Ta tragiczna historia rozpoczęła się w 2014 roku kiedy to Marek H. zalecił rodzicom malutkiej Madzi, aby karmili córkę mlekiem, które wcześniej mieli rozcieńczać z wodą. Po pewnym czasie stosowania tej diety dziewczynka zmarła. Sekcja zwłok przeprowadzona na organizmie malutkiej dziewczynki wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci było wyniszczenie organizmu spowodowane wygłodzeniem. Doprowadzenie małego dziecko do śmierci głodowej sprawia, że włos jeży się na głowie. Tym bardziej, że tak tragiczny finał miały zabiegi, które rzekomo miały poprawiać stan jej zdrowia. Co też mógł myśleć ten człowiek, widząc, że jego zalecenia prowadzą do utraty masy ciała dziecka. Śmierć głodowa jest czymś okropnym, a zagłodzenie dziecka na śmierć zwyczajnie nie mieści się w głowie.

Wyrok w sprawie, który zapadł dopiero trzy lata później. Pod koniec lutego 2017 roku sąd wydał wyrok 3,5 roku bezwzględnego więzienia oraz kary finansowe za leczenie ludzi bez posiadania niezbędnych do tego uprawnień. Kary opiewały na sumę 8 tysięcy zł grzywny oraz 61 720 zł za czerpanie korzyści z pseudolekarskich porad.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kara dla rodziców dziewczynki

Marek H. nie odbył jednak w pełni kary pozbawienia wolności. Jak poinformował Polsat News, znachor z Nowego Sącza zmarł w szpitalu aresztu śledczego mieszczącego się w Krakowie przy ulicy Montelupich.  Szczegóły dotyczące śmierci Marka H. nie zostały podane opinii publicznej. Miejmy nadzieję, że wyjaśnienie przyczyn śmierci znachora zakończy tę straszną historię. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
2. Najpierw pobicie, teraz tragiczna śmierć. Gwiazda disco polo straciła dziecko, przeżyła piekło przed laty

Sprawa od początku była skomplikowana i budziła wiele emocji w sferze publicznej. Przesłuchano ponad 250 świadków, a na sali sądowej było mnóstwo zwolenników znachora. Co również ważne, kara nie ominęła również rodziców dziewczynki, którzy za swoją bezmyślność zostali skazani na pół roku więzienia oraz 2 lata prac społecznych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania
  3. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
  4. Dręczył małą Madzię do samej śmierci. Teraz spotkał go bardzo przykry los
  5. Fani "M jak miłość" we łzach, nie byli przygotowani na tego typu obrót spraw. Samobójstwo uwielbianej bohaterki

źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News