Trwa walka o życie Wojtusia. Liczy się każda chwila

Trwa walka o życie Wojtusia. Liczy się każda chwila Źródło: unsplash.com/ freestocks.org

Dziecko imieniem Wojtuś ma przyjść na świat 27 lutego. Mimo że poród powinien być dla rodziców radosnym wydarzeniem, to bliscy chłopca mają wiele zmartwień. Wszystko przez to, że niemowlę ma zdiagnozowaną wadę serca. Mama i tata maleństwa proszą o pomoc, która pozwoli ich synowi żyć tak jak innym dzieciom.

Dziecko z wrodzoną wadą serca zawsze jest wielkim wyzwaniem dla swoich rodziców. Wojtuś, który przyjdzie na świat 27 lutego, ma problemy ze swoim serduszkiem i już w trakcie pierwszych dni swojego życia będzie musiał być poddany drogiej i kosztownej operacji, która pozwoli mu na normalne życie. Aby chłopczyk mógł pozbyć się wady, będzie musiał wylądować na stole operacyjnym w klinice w niemieckim Munster. Koszty leczenia przekraczają jednak możliwości finansowe bliskich niemowlęcia, stąd też ci apelują o pomoc.

Dziecko urodzi się z wadą serca. Potrzeba operacji

O ile wiadomość o dziecku została przyjęta przez rodzinę chłopca bardzo pozytywnie, o tyle entuzjazm zmalał w momencie, w którym okazało się, że chłopiec jest bardzo chory. Mama Wojtusia wyznała, że jeśli nie zdecyduje się na zabieg, życie jej dziecka będzie bardzo krótkie.

- Dopóki jest w brzuchu - jest bezpieczny. Kiedy się urodzi, z każdym oddechem będzie coraz słabszy. Wtedy jego życie będzie zagrożone. Aby tak się nie stało, musi zostać podłączony do leku ratującego życie, który pozwoli mu przetrwać do czasu zabiegu. Dlatego poród musi odbyć się w klinice, którą wybraliśmy do operacji serduszka - mówi Dominika Gostkowska, mama chłopca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Operacja pochłonie setki tysięcy złotych

Kiedy rodzice Wojtusia dowiedzieli się, że tak skomplikowany zabieg da się przeprowadzić tylko w niemieckiej klinice w Munster, postanowili zorganizować zbiórkę, która pozwoli im na zebranie 350 tysięcy złotych potrzebnych na uratowanie dziecka. Bliscy szczegóły akcji przedstawili na portalu siepomaga.pl, licząc na powodzenie swojej zbiórki. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej lub pomóc rodzicom i jeszcze nienarodzonemu Wojtusiowi, możecie to zrobić w tym miejscu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekły intymne informacje o Michale Szpaku. Fani już nigdy nie spojrzą na piosenkarza tak samo
2. Bardzo dziwny i niepokojący wpis Tomasza Lisa. Trudno zrozumieć o co mu chodzi

- Obiecałam sobie, że musimy zrobić wszystko, żeby go uratować - powiedziała mama walcząca o życie swojego synka

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Oceny na świadectwie maturalnym Jana Pawła II ścinają z nóg. Po latach je pokazano
  4. Niesamowite! Córka Kukulskiej wygląda jak mała Anna Jantar
  5. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową

źródło: Parenting

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News