Przez jeden kosmyk włosów dziecko prawie straciło palce. Ważne ostrzeżenie, nie można go ignorować

Przez jeden kosmyk włosów dziecko prawie straciło palce. Ważne ostrzeżenie, nie można go ignorować Źródło: Facebook

Dziecko, szczególnie małe, spędza wiele czasu na rękach swojej mamy. Maluch chętnie chwyta za wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego rączki. Nic więc dziwnego, że dotyka także włosów osoby, która go nosi. Pewna mama przekonała się, że tak prozaiczna rzecz, jak kontakt niemowlęcia z jej czupryną, może skończyć się ogromną tragedią. Wystosowała ostrzeżenie dla innych kobiet.

Pewna mama, Jill Mraidi jak każdego dnia bawiła się ze swoim czteromiesięcznym synkiem. Podczas zabawy zauważyła, że do stóp malucha przyczepiły się jej włosy. Zlekceważyła ten fakt, nie spodziewając się, że kosmyki mogą być dla dziecka niebezpieczne. Kiedy wieczorem zdejmowała synowi skarpetki, zamarła. Stopy niemowlęcia były czerwone i mocno pulsowały. 

Dziecko prawie straciło palce

Z opowieści mamy wynika, że pierwsze objawy tego, że z niemowlęciem dzieje się coś niepokojącego, były bardzo łatwe do przeoczenia. Synek był rozdrażniony i często zdejmował skarpetkę. Pozbywanie się tej części garderoby nie jest jednak zachowaniem niespotykanym w przypadku czteromiesięcznego dziecka. Dopiero opuchlizna, zaczerwienienie i pulsowanie, które pojawiły się po kilku godzinach sprawiły, że zauważyła, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. Spanikowana kobieta szybko udała się do szpitala. Dopiero tam okazało się, że przyczyną dolegliwości był pojedynczy włos, który zaplątał się między palcami malucha, odciął dopływ krwi. Był prawie niewidoczny, dlatego kobieta go przeoczyła. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Lekarze, którzy dyżurowali w szpitalu, poinformowali ją, że to, co spotkało jej synka, nie jest rzadkim zjawiskiem, ma nawet nazwę - Tourniquet syndrome. Zaobserwowanie tego syndromu jest zwykle ostrzeżeniem dla zespołu ratunkowego, że maluch jest zaniedbywany. W takich przypadkach alarmowani są urzędnicy ośrodków zajmujących się pracą z rodziną, które sprawdzają, czy rodzice odpowiednio zajmują się niemowlęciem. Tym razem kobietę uchroniła długoletnia znajomość z medykiem.

- Przychodziłam do tego lekarza od dziesięciu lat z moim starszym synem, dlatego wiedział, że w tym przypadku nie mam mowy o zaniedbaniu - mówiła Jill Mraidi w rozmowie z lokalnymi mediami.

Dzisiaj grzeje: 1. Tadeusz Rydzyk szalał ze słynną piosenkarką. Wszystko pokazano w TV Trwam
2. W trakcie ślubu miejsce panny młodej zajęła jej siostra. Niezwykły gest pana młodego

Na szczęście, szybka interwencja zespołu ratunkowego uchroniła czteromiesięcznego chłopca przed amputacją palców. Po otrzymaniu pomocy dziecko szybko wróciło do zdrowia. Mama wystosowała apel do wszystkich rodziców. Jeśli niemowlę jest rozdrażnione, marudne i płacze pozornie bez przyczyny, warto sprawdzić, czy wokół palców stóp nie owinął się włos. Rutynowa kontrola pozwoli uniknąć olbrzymiej tragedii. Te proste czynności nie pozwolą, by wydarzyło się najgorsze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na jaw wyszło, co obraziło Justynę Żyłę. Piotr nie wytrzymał, straszy ją policją
  2. Pazura był w restauracji z żoną, nagle rozegrały się porażające sceny. Obsługa w jednej chwili wpadła w panikę
  3. W sieci pojawiło się zdjęcie Kurskiego z byłą żoną sprzed 20 lat. Niebywałe, że koniec przyszedł niedługo potem
  4. Nieznane oblicze Tadeusza Sznuka ujawnione. Nikt nie miał pojęcia, nikt by się nie spodziewał
  5. Przyłapali ich, zaraz po ślubie. Ujawniono co Jacek Kurski z nową żoną zrobili po ceremonii
  6. Dramatyczna sytuacja na północy kraju. Pociągi wstrzymane, jest ofiara śmiertelna. Relacja czytelniczki

Źródło: Parenting.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News