Dramat 4-latki. Zmarła jej mama, a ojciec, którego nie zna, chce ją odebrać babci

Dramat 4-latki. Zmarła jej mama, a ojciec, którego nie zna, chce ją odebrać babci Źródło: unsplash.com Zach Lezniewicz

Dziecko najpierw straciło mamę, a teraz przeżyć może kolejny koszmar. Nieznany dziewczynce ojciec chce ją odebrać babci. Rodzinny dramat zdaje się nie mieć końca. Wojna, jaką toczy staruszka z mężczyzną, nie mieści się w głowie.

4-letnie dziecko nagle zostało bez najważniejszej osoby w życiu - matki, która zmarła nagle. Nieoczekiwanie w życiu dziewczynki zjawił się ojciec, którego jednak ta wcale nie zna. Mężczyzna chce odebrać córkę babci, zawzięcie walcząc o nią w sądzie. Sytuacja zagęszcza się coraz bardziej, a starsza kobieta zdaje się być zupełnie bezradna. Trwa prawdziwe "przeciąganie liny". 

Rodzinny koszmar. 4-letnie dziecko najpierw straciło mamę, a teraz może stracić babcię 

Opisywana przez "Fakt" historia nie mieści się w głowie. W ubiegłym roku zmarła mama 4-letniej dziś Ines, którą od tego czasu zajmuje się babcia Dorota R. Niestety, utrata córki to dla kobiety nie jedyny koszmar. Zupełnie nieoczekiwanie w ich życiu pojawił się ojciec dziewczynki, Marokańczyk Abdel Y., obywatel Belgii. Mężczyzna robi wszystko, by odebrać córkę babci, choć przez ostatnie 3 lata w żaden sposób się z nimi nie interesował. W rozmowie z "Faktem" pani Dorota zdradziła, że jej córka uciekła od Abdela, ponieważ ten miał się nad nią znęcać. 

- 3 lata temu moja córka uciekła z dzieckiem od niego, bo się znęcał, to nie było życie - mówiła kobieta. 

Okazuje się, że w tajemnicy przed matką Ines, mężczyzna uzyskał pełne prawo rodzicielskie do córki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Ojciec przez 3 lata nie kontaktował się z dzieckiem, a teraz toczy bój by ją odebrać. Były próby rozmów z nim, ale kategorycznie odmawiał. W listopadzie ub. roku matka dziewczynki dowiedziała się, że ojciec uzyskał w Belgii postanowienie, ze jest jedynym opiekunem prawnym Ines. Stało się to za plecami matki, której nie powiadomiono o rozprawie - wyjaśniał cytowany przez "Fakt" mec. Michał Pyrzowski, reprezentujący babcię.

Po śmierci matki dziewczynki Sąd Rejonowy Katowice-Zachód zadecydował, że dziecko ma trafić w ręce ojca. Pierwszą próbę podjęto 15 czerwca, gdy Abdel Y. w obecności policji i kuratora zjawił się w domu, gdzie akurat przebywała babcia z Ines - dziewczynka wpadła w histerię. Ojciec jest dla niej obcym człowiekiem, a do tego, nie mówi w jego języku. Kolejną próbę podjęto dwa dni później. Wówczas jednak interweniował rzecznik praw dziecka, dlatego kurator ustąpił od wydania dziecka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsatu. Bardzo smutne informacje

2. Szumowski chce zrezygnować z funkcji ministra zdrowia? Zaskakujące doniesienia

Jak podaje "Fakt", czwartkowym wieczorem katowicki sąd odrzucił wniosek prokuratury oraz rzecznika praw dziecka o wstrzymanie egzekucji, uznając, że mężczyzna ma prawo zabrać dziewczynkę, ponieważ jest jej prawnym opiekunem. Pani Dorota robi wszystko, by do tego nie dopuścić. 

- Prokuratura złożyła  kolejne wnioski w tej sprawie, by wstrzymać wydanie Ines ojcu. W orzeczeniu wydanym przez sąd katowicki jest napisane, że matka ma wydać córkę ojcu, a matka dziewczynki przecież nie żyje! Nie można zatem tego orzeczenia wykonać - mówił w rozmowie z "Faktem" Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, również zaangażowany w sprawę 4-letniej Ines. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W jednym rejonie Polski sypie grzybami, aż miło. Podajemy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Watykan potwierdził przykre doniesienia. Chodzi o papieża Franciszka
  4. Rząd zniósł kluczowy dla wielu Polaków zakaz. Już od 1 lipca
  5. Pojedziesz zatankować i ostro się zdziwisz. Zmiana obejmie wszystkich kierowców
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News