Pracownik basenu zatruł dziewięcioro dzieci. Zajęcia z pływania zamieniły się w koszmar

Pracownik basenu zatruł dziewięcioro dzieci. Zajęcia z pływania zamieniły się w koszmar Źródło: .

Dziecko wesoło zmierzało na zajęcia do przyszkolnej pływalni - to miał być świetny relaks po męczących umysłowo zajęciach. idąc tam z ósemką rówieśników i dwoma opiekunami, nie spodziewało się, że już niedługo wyląduje w szpitalu.

Dziecko wraz ze swoimi rówieśnikami zatruło się na pływalni położonej tuż przy szkole. Pogotowie ratunkowe zostało wezwane natychmiast po tym, kiedy dzieci zaczęły narzekać na swoje zdrowie.

Dziecko poczuło drażniący zapach i nie mogło oddychać

17 października popołudniu na przyszkolny basen niedaleko Zespołu Szkół nr 39 przy ulicy Bełskiej na warszawskim Mokotowie miała wejść grupka 9 uczniów wraz z 2 opiekunów. Gdy wszyscy przygotowywali się do zajęć, w pewnym momencie źle się poczuli. Dzieci zaczęły narzekać na zawroty głowy, inne na szczypanie w oczach i nosie, inne z kolei miały problemy z oddychaniem. Zaczęła się nerwowa ewakuacja dzieci i wzywanie ratowników medycznych.

Jak mówili potem przechodnie, którzy obserwowali dzieci wyprowadzane z budynku, dało się wyczuć drażniący zapach. Zdecydowanie przypominał im zapach chloru i dziwili się, że dzieci tak długo wytrzymały w środku, skoro smród było czuć aż na chodniku kilka metrów dalej. Okazało się, że jeden z pracowników basenu przechlorował wodę, w której miały pływać dzieci.

Do niedzieli wszystkie dzieci wrócą do domów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na miejsce oprócz pogotowia przyjechała też straż pożarna. Dzieci wykazywały objawy zatrucia chlorem, jednemu z małoletnich trzeba było podać tlen.

- Dyrekcja potwierdza, że doszło do takiego incydentu. Dziewięciu chłopców trafiło do szpitala. Jednak najprawdopodobniej nie będzie to długa hospitalizacja. Szkoła będzie wyjaśniać, jak doszło do tej sytuacji - potwierdziła Monika Chrobak-Budzińska, rzecznik prasowy dzielnicy Mokotów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje żona słynnego aktora. Zamordował ją własny syn
2. Polka zamordowana. Jej mąż także, tragiczne informacje

Dzieci powinny wrócić do swoich domów do końca tygodnia. Rodzice na pewno będą dążyć do ukarania pracownika, który mógł wyrządzić dzieciom naprawdę poważną krzywdę.

- Był to błąd pracownika. Szkoła zrobi wszystko, aby nie dopuścić do takiego błędu w przyszłości - dodała Monika Chrobak-Budzińska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Makabryczne testy w niemieckim laboratorium. Wysokość grzywny ZAŁAMUJE
  2. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
  3. Zjadła obiad w restauracji Magdy Gessler i odkryła wielkie oszustwo na rachunku. Wykazała je i nie straciła ogromnych pieniędzy
  4. Wielkie gratulacje! Poszła na grzyby, znalazła najcenniejszy "okaz", który zmieni jej życie na zawsze
  5. Gwiazdor disco polo ożenił się i zorganizował kipiące przepychem wesele. Gdy pokazał zdjęcie żony, fanom opadły szczęki

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News