B. szef polskiej policji o poszukiwaniach Dawidka. "Podczas mojej pracy miały miejsce dramatyczne zdarzenia"

B. szef polskiej policji o poszukiwaniach Dawidka. "Podczas mojej pracy miały miejsce dramatyczne zdarzenia" Źródło: unsplash/daniel_tafjord/

Dziecko, które zaginęło blisko tydzień temu, nadal nie zostało odnalezione. Śledczy nie mają pewności, czy chłopiec nadal żyje oraz czy w ogóle znajduje się na terenie Polski. Mimo to, nie ustają w swoich działaniach, pracując z każdym dniem coraz bardziej intensywnie. Na temat poszukiwań wypowiedział się były szef policji.

Wciąż nieodnalezione dziecko to najgłośniejsza sprawa ostatnich lat. Nigdy wcześniej nie odbywały się poszukiwania, które wymagały zaangażowania ponad tysiąca osób, helikopterów oraz psów tropiących. Co więcej, śledztwo nadal jest pełne samych pytań, a odpowiedzi, choć powinno pojawiać się z każdym dniem coraz więcej, najwyraźniej nie ma wcale. Jak wiadomo, akcja poszukiwawcza nie zakończy się dopóki chłopiec nie zostanie odnaleziony.

5-letnie dziecko wciąż jest zaginione. Były szef policji o poszukiwaniach

Gen. Andrzej Matejuk, był szef polskiej policji, udzielił ostatnio wywiadu dla Wirtualnej Polski, w którym wyznał, że pełne tajemnic śledztwo nie wyklucza teorii o śmierci chłopca oraz tej, że malec został wywieziony poza granice kraju. W tym przypadku zakłada się wiele hipotez, jednak żadna z nich, zdaje się nie być bardziej prawdopodobna od drugiej. Zdradził również, że sprawa Dawida Żukowskiego jest priorytetem dla służb w całej Polsce i niewykluczone, że inne zadania, zostały na ten czas odsunięte na bok. 

- Najważniejsza jest obecnie analiza wszystkich wersji. Tych wersji jest bardzo dużo, do każdej z nich został przydzielony zespół ludzi. Analiza kryminalna wykorzystywana jest w 100 procentach - wyznaje gen. Andrzej Matejuk. 

Dawidek może nie żyć 

Były szef policji otwarcie przyznaje, że każdą możliwość trzeba brać pod uwagę, nawet tę, która zakłada najczarniejszy scenariusz. 

- Podczas mojej pracy miały miejsce dramatyczne zdarzenia, z udziałem zaginionych dzieci, które zostały odnalezione martwe. Utraciły życie w wyniku przestępstwa. Szczególnie zdarzało się to przy porwaniach rodzicielskich - mówi w rozmowie z WP. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Matejuk tłumaczy, że tego typu sprawy trwały najczęściej kilka dni lub nawet kilkanaście godzin. Przypominamy, że akcja poszukiwawcza trwa od minionej środy i jak wyznaje generał, nie przypomina sobie podobnej. Warto zaznaczyć, że policja wciąż apeluje do każdego, kto może posiadać choć znikome informacje na temat chłopca, o zgłoszenie się na komisariat i złożenie zeznać. W tym przypadku, każde słowa mogą mieć znaczenie dla śledztwa.  

  1. Justyna Żyła w CIĄŻY?! Opublikowała zdjęcie z zaokrąglonym brzuszkiem. Nikt już nie ma wątpliwości
  2. Nie żyje znany aktor. Fani i rodzina są w szoku. Zmarł niespodziewanie, miał 47 lat
  3. Właśnie ujawniono, co mama Dawida powiedziała mężowi. To dlatego się zabił
  4. Niesamowicie pokrzepiające informacje, ojciec wypuścił Dawidka żywego? Dowódca grupy poszukiwawczej wlał nadzieję w całą Polskę
  5. Wszystko miało miejsce dokładnie o 17:28. Na nagraniach z kamer widać dokładnie, co robił ojciec Dawidka
  6. Ojciec Dawidka ma też córkę! Wiąże się z nią dramatyczna historia
  7. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  8. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok

Źródło: wp

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu