Polska: rodzice i 7-miesięczne dziecko mają koronawirusa. Zdumiewająca decyzja szpitala

Polska: rodzice i 7-miesięczne dziecko mają koronawirusa. Zdumiewająca decyzja szpitala Źródło: pikio.pl

Dziecko oraz rodzice usłyszeli najgorszą diagnozę - zachorowali na koronawirusa. Zapadła zaskakująca decyzja szpitala w tej sprawie.

7-miesięczne dziecko oraz rodzice musieli pilnie trafić pod opiekę lekarzy, gdy zdiagnozowano u nich koronawirusa. Sytuacja jest dramatyczna, jednak nikt nie spodziewał się, że szpital podejmie w tej sprawie taką decyzję. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pacjentów. 

7-miesięczne dziecko oraz rodzice zarażeni koronawirusem. Zaskakująca decyzja szpitala 

Kilkumiesięczne dziecko, jak podano, koronawirusem zaraziło się od swoich rodziców. Rodzina natychmiast trafiła pod opiekę specjalistów do szpitala we Wrocławiu przy ul.Koszarowej. Ich stan jest obecnie określany jako dobry. Z uwagi na wiek chorego dziecka placówka podjęła zaskakującą decyzję, by maleństwo zostało w szpitalu dla dorosłych. Pracownicy nie chcieli bowiem rozdzielać go od rodziców. 

- To jest wyjątkowa sytuacja, bo jesteśmy szpitalem dla dorosłych. Uznaliśmy, że nie będziemy tak małego dziecko rozdzielać z rodzicami. Postanowiliśmy, że będą w jednej sali - wyjaśniła rzecznik szpitala.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przypominamy, że poniedziałkowym porankiem Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało dane odnoście zachorowań na koronawirusa dodając, że diagnozowano aż 25 nowych przypadków. Liczba 3 ofiar śmiertelnych na szczęście pozostała niezmienna. Należy wspomnieć, że w całej Polsce, przez najbliższe dwa tygodnie panuje kwarantanna. W związku z tym zamknięte zostały galerie handlowe, restauracje, bary i inne lokale rozrywkowe. Otwarte pozostaną jednak apteki, banki i sklepy spożywcze. Zostały też zamknięte granice.

Dzisiaj grzeje: 1. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie

W czasie kwarantanny należy ograniczyć wyjścia domu do minimum, często myć ręce (przynajmniej 30 sekund) oraz regularnie je dezynfekować. Każdy powinien również zachować co najmniej metr odległości od osób kichających i kaszlących. Każda osoba, która zauważy u ciebie niepokojące objawy powinna jak najszybciej udać się do lekarza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Walka z koronawirusem trwa. W Polsce pojawiają się pierwsi wyleczeni
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Szumowski skomentował zachowanie Polaków. Wystosował wiele próśb, nie spodziewał się takiego odzewu
  4. Koronawirus szaleje w Polsce, a lekarze planują strajk? Mają jeden kluczowy warunek
  5. Mało kto o tym wie, czym się różni kwarantanna od izolacji? Szumowski rozwiewa wszelkie wątpliwości
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

Źródło: wirtualna polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News