11-latek nie żyje, 4-latka straciła wzrok. Groźny wirus zaczyna atakować coraz więcej dzieci

11-latek nie żyje, 4-latka straciła wzrok. Groźny wirus zaczyna atakować coraz więcej dzieci Źródło: archiwum prywatne

Każde dziecko może być zagrożone zakażeniem wywoływanym przez niezwykle groźnego wirusa. Jak donoszą media, chorych jest coraz więcej, a co gorsza, nie każdemu udaje się wyjść z tego cało. 11-letni chłopiec nie żyje, a 4-letnia dziewczynka straciła wzrok.

Dziecko niedługo po urodzeniu jest poddawane pierwszej szczepionce, która ma na celu uchronić je przed poważnymi chorobami. W całym życiu każdy otrzymuje ich co najmniej kilka, choć są i tacy, którzy deklarują, że nie zamierzają szczepić swoich pociech. Tymczasem coraz głośniej mówi się o groźnym wirusie, który atakuje bezbronne dzieci, a jak się okazuje, tylko szczepionka może je przed tym uchronić. 

11-letnie dziecko nie żyje po zakażeniu groźnym wirusem 

Jak podaje "Fakt", powołując się na doniesienia zagranicznych mediów, coraz więcej dzieci w Stanach Zjednoczonych choruje na grypę typu B, której wirus jest wyjątkowo groźny w tym sezonie. Warto wspomnieć, że zagrożone są nie tylko dzieci mieszkające w USA. Zakażenie wirusami A i B wiąże si ę z bardzo ciężkim przebiegiem choroby. Ponadto okazuje się, że tegoroczna szczepionka obejmuje tylko 58% szczepów grypy B oraz 34% szczepy grypy A, jednak nadal zaleca się szczepienie każdemu w wieku powyżej 6 miesięcy. 

Na przestrzeni ostatnich 17 lat na skutek zakażenia umiera coraz więcej dzieci, a ostatnim z nich jest 11-letni Luca Calanni, który zachorował na początku zeszłego tygodnia. Chłopiec początkowo przez kilka dni stawiał się w gabinecie lekarskim, aż w końcu z poważnym odwodnieniem trafił do szpitala. Doznał szoku septycznego, a gdy wirus zaatakował serce, doszło do zatrzymania jego akcji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

4-latka straciła wzrok 

Choć życie 4-latki udało się uratować, już nigdy nie będzie takie samo. Jak donoszą media, dziewczynka źle poczuła się już 19 grudnia, jednak początkowo rodzice nie przywiązywali do tego większej wagi, widząc, że córka wciąż jest pogodna. Wchodząc wigilijnym rankiem do jej pokoju ojciec, spostrzegł, że kilkulatka ma niepokojąco wysoką gorączkę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?

2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

Po przewiezieniu do szpitala dziewczynka dostała drgawek. Mimo iż sytuację udało się opanować, doszło do ostrej martwiczej encefalopatii, na skutek której 4-latka całkowicie straciła wzrok. W tej chwili lekarze nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy mała pacjentka już do końca życia pozostanie niewidoma. Nie ulega jednak wątpliwością, że czeka ją długie i bolesne leczenie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Starsi ludzie zdruzgotani, koszmarne informacje TVN. Okropna śmierć rozerwała polskie serca i dusze
  4. Pamiętacie Mariolkę ze Świata według Kiepskich? Dziś wygląda niewiarygodnie, dwa razy musieliśmy sprawdzić czy to ona
  5. Straszna przepowiednia siostry Meghan Markle właśnie spełnia się na naszych oczach. Aż trudno uwierzyć

Źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News