Oburzające. Mała dziewczynka z 40 stopniową gorączką odesłana przez lekarkę, powód woła o pomstę do nieba

Oburzające. Mała dziewczynka z 40 stopniową gorączką odesłana przez lekarkę, powód woła o pomstę do nieba Źródło: Pixabay

Dziecko nie zostało zbadane przez lekarkę z Mławy, chociaż miało aż 40 stopni gorączki. Warto zaznaczyć, że doszło do tego z naprawdę zadziwiającego, zatrważającego powodu. Sprawę w rozmowie z mediami opisała matka 14-miesięcznego malucha.

Dziecko miało aż 40 stopni gorączki, kiedy matka przywiozła je do szpitala w Mławie. 14-miesięczny maluch zachorował, jednak nie udzielono mu potrzebnej pomocy. Jak przekazała młoda mama, początkowo poinformowano ją, że lekarza po prostu w placówce medycznej nie ma. Później przekierowano ją na oddział dziecięcy.

Dziecko potrzebowało szybkiej pomocy medycznej

Jak opisała kobieta w liście do redakcji "Nasza Mława", gdy lekarka zobaczyła dziecko, miała stwierdzić, że nie ma czasu. Zasugerowała także, iż maluch nie wygląda wcale na chorego. Ostatecznie pomocy udzielono mu po pięciu godzinach oczekiwania. Wówczas na kolejnej zmianie pojawił się bowiem inny medyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warto zaznaczyć, że do redakcji zwrócił się także inny mieszkaniec miasta. Opisał historię swojej córki, która udała się do tego samego szpitala ze swoim 6-letnim dzieckiem. Jej także nie udzielono pomocy.

Podobnych przypadków miało być więcej

- W niedzielę córka pojechała do mławskiego szpitala z chorym dzieckiem. Już w szatni powiedziano jej, że lekarza nie ma, a najbliższa świąteczna pomoc lekarska jest w Żurominie i Ciechanowie. Natomiast Szpitalny Oddział Ratunkowy w Mławie przyjmuje pacjentów od godziny 20. Była godzina 10 - przekazał pan Sławomir Rykowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy zostali wyrzuceni z norweskiego samolotu. Nie zgadzają się z oskarżeniami linii
2. Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

Jak zaznaczył mężczyzna, córka ostatecznie musiała się udać do przyjmującego prywatnie lekarza i pokryć koszt wizyty z własnej kieszeni. Udało się to przede wszystkim dlatego, że medyk był jej znajomym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Ciężka choroba drastycznie zmieniła Ewę Drzyzgę. Ciągły ból, była na skraju
  4. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News