5-osobowe zespoły, specjalne sektory, 2 tys. hektarów. Znamy szczegóły akcji poszukiwawczej małego Dawidka

5-osobowe zespoły, specjalne sektory, 2 tys. hektarów. Znamy szczegóły akcji poszukiwawczej małego Dawidka Źródło: Flickr/włodi

Dziecko zaginęło w środę w godzinach popołudniowych i do tej pory nie wiadomo, co się z nim stało. 5-letni Dawidek poszukiwany jest przez setki ludzi, a wszyscy mają nadzieję, że w końcu uda się go odnaleźć. Teraz na jaw wyszły szczegóły całej akcji poszukiwawczej.

Dziecko jest poszukiwane przez policję, która do tego celu wyznaczyła najlepszych funkcjonariuszy. Ci właśnie zajmują się teraz przeszukiwaniem 2 tys. hektarów na terenie i w okolicy Grodziska Mazowieckiego, mając nadzieję, że Dawidek w końcu odnajdzie się. Policjanci poruszają się bardzo powoli i bacznie obserwują nawet najmniejszy fragment terenu - akcja poszukiwawcza prowadzona jest na bardzo szeroką skalę, a teraz znane są jej szczegóły. 

Dziecko jest nieprzerwanie poszukiwane od środy. Policjanci podzielili się na sektory. Czy odnajdą 5-letniego Dawidka?

Sylwester Marczak - policjant zaangażowany w akcje poszukiwawcze - wyznał wczoraj, że policjanci poszukują Dawidka na całym terenie, który wzdłuż i wszerz badany jest przez setki funkcjonariuszy. Ci zostali przeszkoleni, aby niczego nie pominąć. Każda poszlaka może przecież pomóc w odnalezieniu dziecka. Teren 2 tys. hektarów został podzielony na sektory, aby łatwiej było odnaleźć policjantom zaginionego chłopca. Dzięki temu danego fragmentu nie będzie trzeba przeszukiwać ponownie. 5-osobowa załoga dokładnie przeczesuje swój fragment - policjanci sprawdzają po sobie przeszukiwany skrawek, aby upewnić się, że nie zawiera on ważnych śladów. Następnie poruszają się, w zależności od miejsca, w kierunku autostrady A2. Swoje poszukiwania rozpoczęli w Łąkach, gdzie znaleziony został samochód samobójcy.

 - Mówimy tutaj o przeczesywaniu terenu (...), żebyśmy mieli stuprocentową pewność, że nic nie zostało z naszej strony pominięte - powiedział podczas konferencji prasowej Marczak.

Akcja poszukiwawcza jest ważna nie tylko dla policjantów, ale, jak się okazuje, także dla okolicznych mieszkańców, którzy dobrowolnie zgłaszają się do funkcjonariuszy, aby pomóc im w odnalezieniu Dawidka. W akcję zaangażowane są także straż oraz wojsko.

 - (...) Dzisiaj współpracują z nami Wojska Obrony Terytorialnej, mamy policjantów ze służby kryminalnej. Wspierają nas również grupy poszukiwawcze - powiedział na konferencji Grzegorz Prusak (Komenda Główna Policji).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szczegóły poszukiwań małego Dawidka

Jak wynika z przekazywanych informacji, wojsko i ochotnicy WOT-u przeszukują lasy i terenów wokół autostrady. W tę stronę samochodem zmierzał samobójca - tata małego Dawidka. Żołnierze i policjanci wyposażeni są w GPS-y i w specjalne noktowizory, dzięki którym widoczność jest dla nich o wiele lepsza. Poszukiwania są szeroko zakrojone. W tym momencie policja bada także tereny wokół lotniska im. Fryderyka Chopina, gdzie wielu policjantów przemierza lasy wokół węzła Konotopa, bowiem tam widziano przejeżdżający samochód ojca 5-latka.

 - Mamy informacje od świadków, że na tym odcinku widziano samochód ojca 5-letniego Dawida - wyznał mediom oficer.

Jeśli znasz miejsce pobytu Dawida Żukowskiego - zgłoś to policji. Zadzwoń pod nr 112.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Druzgocące informacje. Ogromny pożar, rodzina gwiazdora TVP straciła dobytek, spłonęły też będące w środku zwierzaki
  4. 4-latek błagał by nie oddawali go rodzicom. Niedługo potem zmarł
  5. 22-latka wysłała rodzicom zdjęcie z kompromitującym, intymnym szczegółem. Reakcja jej ojca jest powalająca
  6. Skandaliczne słowa bp Frankowskiego. "Idzie na Polskę potop genderyzmu"

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News