Podczas kontroli drogowej policja znalazła dziecko. Nie oddychało

Podczas kontroli drogowej policja znalazła dziecko. Nie oddychało Źródło: pikio.pl

Dziecko nie oddychało, a zauważone zostało przez policjantów podczas rutynowej kontroli drogowej. Cała sytuacja wyglądała niesamowicie dramatycznie, a maleństwo cudem przeżyło.

Dziecko cudem uniknęło śmierci. Po tym, jak samochód jego mamy został zatrzymany do kontroli drogowej, jeden z policjantów, który chciał wystawić kobiecie mandat za zbyt szybką jazdę, zauważył, że maleństwo przebywające w pojeździe nie oddycha. Tylko profesjonalne wyszkolenie i zimna krew funkcjonariusza prawa zapobiegły wielkiej tragedii i niechybnej śmierci dziewczynki.

Dziecko uratowane przez policjanta. Zadziwiająca historia interwencji stróża prawa

Do opisywanego zdarzenia doszło na drodze w miejscowości Summerville. Stróż prawa, Will Kimbro patrolujący drogę, zatrzymał jadący z wielką prędkością samochód osobowy. Gdy policjant ujął potencjalnego sprawcę będącego zagrożeniem na drodze, okazało się, że auto prowadzi rozpłakana matka, która zauważyła, że coś niedobrego dzieje się z jej córką. Zastępca miejscowego szeryfa bez trudu zauważył, że małe dziecko nie oddycha. Wtedy też rozpoczął akcję ratowniczą, polegającą na przywróceniu oddechu metodą usta-usta.

-No już mała, wróć do nas. Dopóki płacze, wszystko jest w porządku, to znak, że oddycha – uspokajał matkę policjant podczas resuscytacji.

Na szczęście jego zimna krew oraz natychmiastowa, skuteczna akcja przywróciły maleństwu oddech. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kimbro okrzyknięty bohaterem

Policjant przyznał, że w uratowaniu życia i zdrowia dziecka pomogły mu liczne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. To właśnie metoda usta-usta i dobrze wykonana resuscytacja za pomocą uciśnięć klatki piersiowej okazała się kluczowa. Mimo że małe, bo ledwie 12-dniowe serce, było ledwo co odczuwalne, to teraz dziewczynce nie grozi już żadne niebezpieczeństwo.

-Wcześniej nie czułem bicia serca, ale teraz jest już naprawdę bardzo mocne. Wszystko w porządku, myślę, że wszystko będzie dobrze – mówił podczas interwencji Kimbro.

Kimbro, mimo że nie czuje się bohaterem i jak sam mówi, "wykonywał tylko czynności służbowe" za swoją odważną postawę został odznaczony przez władze państwowe, a nawet cieszy się statusem lokalnego bohatera. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby maleństwo nie dostało pomocy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News