Podczas kontroli drogowej policja znalazła dziecko. Nie oddychało

Podczas kontroli drogowej policja znalazła dziecko. Nie oddychało Źródło: pikio.pl

Dziecko nie oddychało, a zauważone zostało przez policjantów podczas rutynowej kontroli drogowej. Cała sytuacja wyglądała niesamowicie dramatycznie, a maleństwo cudem przeżyło.

Dziecko cudem uniknęło śmierci. Po tym, jak samochód jego mamy został zatrzymany do kontroli drogowej, jeden z policjantów, który chciał wystawić kobiecie mandat za zbyt szybką jazdę, zauważył, że maleństwo przebywające w pojeździe nie oddycha. Tylko profesjonalne wyszkolenie i zimna krew funkcjonariusza prawa zapobiegły wielkiej tragedii i niechybnej śmierci dziewczynki.

Dziecko uratowane przez policjanta. Zadziwiająca historia interwencji stróża prawa

Do opisywanego zdarzenia doszło na drodze w miejscowości Summerville. Stróż prawa, Will Kimbro patrolujący drogę, zatrzymał jadący z wielką prędkością samochód osobowy. Gdy policjant ujął potencjalnego sprawcę będącego zagrożeniem na drodze, okazało się, że auto prowadzi rozpłakana matka, która zauważyła, że coś niedobrego dzieje się z jej córką. Zastępca miejscowego szeryfa bez trudu zauważył, że małe dziecko nie oddycha. Wtedy też rozpoczął akcję ratowniczą, polegającą na przywróceniu oddechu metodą usta-usta.

-No już mała, wróć do nas. Dopóki płacze, wszystko jest w porządku, to znak, że oddycha – uspokajał matkę policjant podczas resuscytacji.

Na szczęście jego zimna krew oraz natychmiastowa, skuteczna akcja przywróciły maleństwu oddech. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kimbro okrzyknięty bohaterem

Policjant przyznał, że w uratowaniu życia i zdrowia dziecka pomogły mu liczne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. To właśnie metoda usta-usta i dobrze wykonana resuscytacja za pomocą uciśnięć klatki piersiowej okazała się kluczowa. Mimo że małe, bo ledwie 12-dniowe serce, było ledwo co odczuwalne, to teraz dziewczynce nie grozi już żadne niebezpieczeństwo.

-Wcześniej nie czułem bicia serca, ale teraz jest już naprawdę bardzo mocne. Wszystko w porządku, myślę, że wszystko będzie dobrze – mówił podczas interwencji Kimbro.

Kimbro, mimo że nie czuje się bohaterem i jak sam mówi, "wykonywał tylko czynności służbowe" za swoją odważną postawę został odznaczony przez władze państwowe, a nawet cieszy się statusem lokalnego bohatera. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby maleństwo nie dostało pomocy.

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: o2

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu