dziecko
YouTube videoinspirational
Mateusz Sidorek - 12 Maja 2020

Na świat przyszło dziecko z niezwykłymi włosami. Nawet lekarze przecierali oczy ze zdumienia

W jednym ze szpitali na świat przyszło niezwykłe dziecko. Lekarze byli zdziwieni, że noworodek urodził się z bujnymi włosami, ale jeszcze bardziej szokował ich kolor czupryny malucha. Widok ten przestraszył też rodziców nowo narodzonego dziecka. Wreszcie specjaliści ustalili przyczynę tego niesamowitego zjawiska. Historię tego chłopca opublikował portal Newsner.

Dziecko, które przyszło na świat w 2015 roku, zszokowało zarówno lekarzy, jak i swoich rodziców. Matka wraz ojcem po tym, jak zobaczyli noworodka, przestraszyli się, że urodził się chory. Personel medyczny jednak szybko uspokoił opiekunów chłopca i wytłumaczyli to rzadkie zjawisko. Portal Newsner przekazał materiał wideo, który obejrzało już tysiące internautów.

Marcin Prokop żona, zdjęcieMarcin Prokop: Żona gwiazdora skrywa wiele tajemnic, jedną z nich właśnie ujawniłCzytaj dalej

Bence to unikatowe dziecko. Chociaż wiele noworodków rodzi się z różnymi tęczówkami oraz kolorem włosów, wygląd Bence'a wzbudził ogromne zdziwienie wśród pracowników służby zdrowia. Zaraz po tym, jak przyszedł na świat, rodzice podejrzewali, że ich synek urodził się z bielactwem. Według danych przedstawionych przez portal Newsner 5 na 100 000 przychodzi na świat z albinizmem.

Dziecko o białych włosach

To nietypowe dziecko urodziło się na Węgrzech w Székesfehérvár. Wszystko wskazywało na to, że powinno być zdrowe - ważyło 5400 g i mierzyło 54 cm. Przyszło na świat zgodnie z zaplanowanym przez lekarzy terminem. Jednak włosy chłopca były białe jak u starszej osoby. Personel medyczny postanowił przeprowadzić dokładne badania, aby zrozumieć to osobliwe zjawisko.

Szybko okazało się, że dziecko nie urodziło się z bielactwem. Ta wiadomość sprawiła, że rodzice chłopca odetchnęli z ulgą. Po tym, jak lekarze pobrali i przebadali próbki krwi Bence'a, mieli dla jego opiekunów dobrą nowinę. Zapewnili ich, że nowo narodzone dziecko z czasem odzyska kolor włosów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

- Jest to raczej miejscowy i prawdopodobnie przejściowy niedobór pigmentu.Włosy chłopca mogą stać się ciemniejsze w ciągu kilku lat - słowa lekarzy, które pojawiły się w lokalnej gazecie, cytuje portal Newsner.

Dzisiaj grzeje:

1. IMGW wydało żółte alerty dla 9 województw. Szczególnie wieczorem i w nocy trzeba uważać, będzie niebezpiecznie

2. Załamana matka oglądała maleńkie mieszkanie syna. Nagle popchnął jedną ze ścian i całkowicie ją zatkało

Mimo nietypowego wyglądu, dziecko wyglądało pięknie. Zdjęcia udostępnione w materiale wideo szybko obiegły cały świat. Internauci zgodnie przyznali, że Bence wygląda jak książę z bajki. Osoby, które rodzą się z niedoborem pigmentu mają jasną skórę i włosy, jednak z biegiem lat odzyskują ciemniejsze barwy, jak wyjaśnili specjaliści. Niedawno opisaliśmy też inną niesamowitą historię najmłodszej matki świata.

Obrazy Pikio

źródło: YouTube videoinspirational

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów
  2. Wielka tragedia. Gwiazdor zabił swoje dziecko bez żadnych zahamowań. Jego wyznanie brzmi porażająco
  3. Skandaliczne doniesienia brytyjskiej prasy. Książę Karol nie jest ojcem Harry'ego?
  4. Wyjątkowo trudna zagadka dla najbystrzejszych fanów kryminałów. Kto ukradł zegarek?
  5. Wszyscy kochali Elżbietę Czyżewską. Dopiero po jej śmierci wyszła na jaw przykra prawda, co się działo w jej domu
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

źródło: Newsner

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News