Dziecko znalezione zostało na wysypisku śmieci
Pixabay cocoparisienne
Agata Jaroszewska - 12 Maja 2020

Zabójstwo. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie pozostawiają wątpliwości

Dziecko zostało znalezione na wysypisku śmieci w piątek, ta sprawa oburzyła całą Polskę. Z miejsca wszczęto śledztwo mające na celu ustalenie faktów co do przebiegu zdarzeń poprzedzających śmierć niemowlaka. Ciało w takich przypadkach obowiązkowo zostaje poddane sekcji zwłok, znane są już ustalenia lekarzy badających dziecko. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości, dziecko przeszło przez piekło.

Dziecko odkryte zostało przez jednego z pracowników Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów mieszczącym się w Czerwonym Borze. Mężczyzna przerażony swoim znaleziskiem niezwłocznie zawiadomił odpowiednie służby.

LidlLidl wprowadza rewolucyjną zmianę dla klientów. Wchodzi w życie już 24 majaCzytaj dalej

Po sekcji zwłok można przypuszczać, że dziecko przeszło przez piekło

Dziecko w momencie znalezienia przez mężczyznę nie przejawiało żadnych znaków życia. Zwłoki noworodka przekazane zostały lekarzom, którzy przeprowadzili sekcję zwłok. O ich wynikach przekazanych przez prokuraturę informuje Polsat News.

- Przyczyną zgonu noworodka, którego zwłoki odkryto kilka dni temu na wysypisku odpadów w Czerwonym Borze, był uraz wielomiejscowy - taka informacja została przekazana we wtorek mediom oraz zainteresowanym sprawą Prokuratura Okręgowa w Łomży w województwie podlaskim. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy Polsat początkowe czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były przez funkcjonariuszy z nadzorem z urzędników z Zambrowa. Późniejsze działania przekazane zostały prokuraturze okręgowej. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie pozostawiają wątpliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

Wstępne ustalenia niestety się potwierdziły

- To wskazuje, że kierunek śledztwa przyjęty przez prokuratora, a dotyczący zbrodni zabójstwa, jest jak najbardziej słuszny - cytuje wypowiedź Rafała Kaczyńskiego, zastępcy szefa łomżyńskiej prokuratury, Polsat News. W związku z toczącym się śledztwem oraz dla dobra sprawy zdecydowano się na nieujawnianie mediom szczegółów dotyczących tragicznego odkrycia na wysypisku w Czerwonym Borze. Sekcja zwłok chłopczyka przeprowadzona została w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku i lekarze nie mają wątpliwości, że dziecko zmarło w skutek wielomiejscowego urazu. Chłopczyk stracił życie w wyniku zabójstwa i sprawca prawdopodobnie próbował zatuszować swoją zbrodnię.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wielka Polka. Rodzina przekazała tragiczne informacje

2. Nowe 500 plus, zmiany w wysokościach i terminach. Musisz spełnić tylko jeden warunek

Podejmowane będą kolejne działania

Śledczy decydują się na kolejne czynności mające doprowadzić ich do odpowiedzi na pytania dotyczące personaliów chłopca, kim byli jego rodzice oraz co tak naprawdę się wydarzyło. Polsat News, powołując się na specjalistów z zakresu medycyny sądowej, podaje, iż zostaną przeprowadzone m.in. badania histopatologiczne. Mają one pomóc w ustaleniu konkretnych faktów poprzedzających śmierć dziecka. Prokuratura obecnie, przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych przy wykonywaniu czynności procesowych, próbuje ustalić dane matki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  2. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  3. Kim jest brat Łukasza Szumowskiego? Media dotarły do informacji o Marcinie Szumowskim
  4. Oficjalnie: potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Sejmie
  5. Pilna akcja służb na terenie rządowym, na miejscu są nawet pirotechnicy. Media podały nagłe informacje o niebezpiecznej sytuacji w Warszawie
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News