Ogłoszenie znanej firmy wywołało wielkie oburzenie, rodzice bojkotują ich produkty. "Nie chcemy rudych i grubych dzieci"

Ogłoszenie znanej firmy wywołało wielkie oburzenie, rodzice bojkotują ich produkty. "Nie chcemy rudych i grubych dzieci" Źródło: unsplash.com/Shwa Hall

Dziecko, jakiego poszukiwała pewna firma do reklamy swoich produktów, musiało spełniać ściśle określone wymagania. Nie chciano dzieci o rudym kolorze włosów ani maluchów z nadwagą. Firma zapewne nie spodziewała się takiej reakcji ze strony rodziców.

Dziecko oceniane tylko na podstawie wyglądu? Takie podejście rozwścieczyło rodziców, którzy przeczytali ogłoszenie znanej korporacji. Firma poszukiwała kilkulatków do swojej świątecznej reklamy, jednak chcieli bardzo specyficznego kandydata. Zaznaczyli, że nie przyjmą między innymi rudzielców. Teraz mogą żałować swojej decyzji.

Rodzice są wściekli po przeczytaniu tego ogłoszenia. Firma przesadziła?

Wiele firm już teraz rozpoczyna planowanie swoich świątecznych kampanii. Tak postąpiła brytyjska filia Milki, która zamieściła ogłoszenie o castingu do jednej ze swoich reklam. Treść oferty okazała się jednak bardzo kontrowersyjna. Zaznaczono, że dziecko nie może być rudowłose ani pulchne, a do tego ma być drobnej budowy ciała. Dodatkowo miało mieć uroczą, anielską urodę i ładną buzię. Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak zwrot: "Kolor oczu i włosów nie jest istotny, ale nie chcemy rudych ani grubych".

Rodzice, ale też celebryci z Wielkiej Brytanii, nie kryli swojego oburzenia. Według nich firma promuje fatalne wzorce zachowań, uczy dzieci złych wartości i skupia się na wyglądzie jako najważniejszym czynniku. Uznali, ze powiedzenie dzieciom, że się do czegoś nie nadają przez swój wygląd, jest bardzo krzywdzące. Zauważyli, że taka krytyka jest bolesna nawet dla dorosłych, a dla młodszych osób musi o wiele bardziej dotkliwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Firma może mieć problemy. Część osób deklaruje bojkot

W mediach społecznościowych można znaleźć mnóstwo wpisów, które krytykują politykę firmy. Dorośli są niezadowoleni, że Milka chce dyskryminować dzieci ze względu na kolor włosów czy nadwagę i deklaruje bojkot wszystkich produktów marki. Zachęcają do tego także innych. Nie da się ukryć, że cała sytuacja bardzo źle wpłynęła na wizerunek firmy.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności

2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Przedstawiciele korporacji przyznali, że faktycznie treść ogłoszenia była stworzona bardzo niefortunnie. Nie chcieli nikogo urazić, a treść nie była zgodna z wartościami wyznawanymi przez pracowników. Zamieszczono także publiczne przeprosiny dla wszystkich osób, które mogły się poczuć urażone w jakikolwiek sposób. Dodatkowo informacja o castingu została usunięta.

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Mąż zadzwonił, że zaraz zabije żonę. Policjanci odkryli w domu martwego małżeństwa notatki, których nie da się wymazać z pamięci
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Zaskakujące informacje o Rodowicz. Syn będzie płacił jej alimenty?

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu