Nadciągają upały, a dzieci cierpią. Każdy rodzic powinien uważać na te błędy, mogą mieć fatalne konsekwencje

Nadciągają upały, a dzieci cierpią. Każdy rodzic powinien uważać na te błędy, mogą mieć fatalne konsekwencje Źródło: publicdomainpictures.net/Petr Kratochvil

Dziecko podczas upałów męczy się dużo bardziej, niż osoba dorosła. Staje się marudne, łatwiej o przegrzanie organizmu, szybciej się odwadnia i jest narażone na poparzenia słoneczne. Wielu rodziców nie zwraca uwagi na pierwsze niepokojące objawy, które mogą uchronić maleństwo przed cierpieniem.

Dziecko, a szczególnie niemowlę, stawia swoich rodziców przed niezwykle ważną i trudną kwestią, gdy tylko nadejdą wyższe temperatury. Chodzi nie tylko o ubiór, ale i o zapewnienie komfortu w upał. Skwar i duchota potrafią wymęczyć niejednego, jednak w przypadku dziecka taka sytuacja może być niebezpieczna. Aby ulżyć swojemu dziecku, należy zastosować się do kilku ważnych zasad.

Jeśli ubrać dziecko, to tylko w jasną bawełnę. Ciemne ubrania to męczarnia nawet dla dorosłego

Aby jak najmniej narażać dziecko na intensywne temperatury, należy unikać wychodzenia na zewnątrz, gdy słońce jest najmocniejsze. Zakres godzin od 10 do 16 należy spędzać w domu, klimatyzowanym pomieszczeniu, lub - jeśli nie da się inaczej - w mocno zacienionym miejscu. Ubiór dla dziecka powinien być w tej sytuacji jak najbardziej komfortowy i luźny.

Pociecha może spędzać czas w samej pieluszce lub majtkach jedynie w domu - miejscu, gdzie na pewno nie dosięgną go promienie słoneczne. Dziecko pozbawione ubrania, na przykład na placu zabaw, jest narażone na poparzenia. Najlepszym wyjściem jest ubranie go w jasne, bawełniane, luźne i przewiewne ubranka. Odbiją niebezpieczne promienie słońca, a w dodatku zmniejszą ryzyko ewentualnych oparzeń.

Nie można zapomnieć także o nakryciu głowy. Najlepiej nie kupować "pierwszych lepszych" czapek z daszkiem lub innych nakryć głowy. Warto poszukać kapeluszy typu "safari" - z dodatkowym kawałkiem materiału zakrywającym wrażliwy kark. Okulary przeciwsłoneczne warto kupować w sklepie okulistycznym - z potwierdzeniem, że posiadają odpowiedni filtr chroniący delikatne oczy dziecka.

Ubranie niemowlęcia podczas wysokich temperatur to nie lada wyczyn

Opieka nad niemowlęciem jest jeszcze bardziej wymagająca, niż jest to w przypadku kilkuletniego malucha. Nowo narodzone maleństwo nie umie zakomunikować, czy jest mu zbyt gorąco, czy może jednak całkiem komfortowo. To utrudnienie dla rodzica, ale jeśli będzie pamiętał o kilku wskazówkach, nie zaszkodzi maleństwu.

W pieluszce lub majteczkach może pozostać ten maluch, który będzie wożony w wózku. Nawet jeśli będzie przez cały czas pod daszkiem lub w cieniu, należy go posmarować kremem z filtrem SPF 50 lub 50+. Należy też pamiętać, że jednorazowe pieluszki w temperaturach powyżej 25 stopni powodują bolesne odparzenia. Warto więc przerzucić się na ten czas na pieluszki wielorazowe z tetry, które pozwolą skórze oddychać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli dziecko ma być ubrane w body - obowiązuje ta sama zasada, co przy dziecku kilkuletnim - jasna, przewiewna bawełna, najlepiej bez guzików, suwaków i rzep, które mogłyby powodować podrażnienia skóry.

Młode mamy są przekonane, że przynoszą swojemu dziecku ulgę, gdy w słoneczny upalny dzień narzucą na wózek białą pieluchę. To straszny błąd, ponieważ takie nakrycie zaburza cyrkulację powietrza i dziecko się po prostu dusi. Wystarczy zmienić pieluchę na parasolkę, a maleństwo będzie zadowolone.

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Julia Wieniawa zmaga się z paskudną chorobą. W rozmowie z mediami zdradziła okropne kulisy walki
  4. Woźniak-Starak zakpiła na wizji ze wzrostu celebryty. Pożałowała, riposta była mistrzowska
  5. Małgorzata Rozenek rozpaliła piłkarzy i kibiców krótkimi, zmysłowymi szortami. Jej nogi to marzenie, mamy nową Miss Euro?
  6. Mateusz Morawiecki pochwalił się zdjęciem z żoną i dziećmi. Jego najmłodsze pociechy są już takie duże
  7.  

Źródło: Mamadu

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu