Tragiczna śmierć 5-letniego Szymona. Urzędniczka z Białogradu usłyszała zarzuty

Tragiczna śmierć 5-letniego Szymona. Urzędniczka z Białogradu usłyszała zarzuty Źródło: twitter/dolnoslaska_policja/

Niewinne dziecko zginęło w potwornych okolicznościach. Miejscowa policja od razu zajęła się całą sprawą, wszczynając równolegle aż dwa śledztwa. Wiadomo kto i na jakiej podstawie jako pierwszy usłyszał zarzuty.

5-letnie dziecko utopiło się w studzience kanalizacyjnej. Choć wszystko wskazywało na to, że był to jedynie nieszczęśliwy wypadek, śledczy postanowili dokładniej przyjrzeć się sprawie, by wyłonić ewentualnych winnych tragedii. Niemalże od razu postawiono pierwsze zarzuty, które skierowano między innymi w stronę urzędniczki. Jak możemy się dowiedzieć, to właśnie ona może ponieść konsekwencje za śmierć chłopca. 

Tragedia w Białogardzie. 5-letnie dziecko utopiło się podczas zabawy 

Do zdarzenia doszło 21 czerwca 2017 roku w Białogardzie w województwie zachodniopomorskim. 5-letni Szymon bawił się wówczas na podwórku z innymi dziećmi, a jego bezpieczeństwa z okna doglądał ojciec, który w tamtym czasie przebywał w mieszkaniu. Malec wpadł do niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej, mieszczącej się około 20 metrów od placu zabaw. Choć lekarze podjęli walkę o jego życie, ostatecznie stwierdzono zgon, a za przyczynę jednoznacznie uznano utonięcie. 

Urzędniczka usłyszała zarzuty 

Policja od razu wszczęła śledztwo. Zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, jako pierwsi usłyszeli rodzice zmarłego Szymona. W tym samym czasie prokuratura prowadziła również sprawę przeciwko naczelniczce wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej magistratu, Ewelinie S. Usłyszała zarzut niedopełnienia obowiązków i spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W styczniu bieżącego roku matka chłopca została oczyszczona z zarzutów, natomiast sprawę ojca chwilo umorzono, a kwalifikację zmieniono na bezpośrednie narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia. Jak możemy się dowiedzieć, prokuratura właśnie zakończyła śledztwo urzędniczki. Biegły informuje, że oskarżona nie przyznaje się do zarzucanego jej czynu, jakim ma być niedopełnienie przeznaczonych jej obowiązków, a tym samym doprowadzenie do śmierci chłopca.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce

- Powołała się na to, że budowę nowego odcinka kanalizacji realizował zupełnie inny wydział, inny wydział odebrał roboty, a ona miała mieć ewentualnie dokumentację na ten temat, której ostatecznie w całości jej nie przekazano - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski. 

Kobieta oczekuje na proces i jak wiadomo, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadchodzi rewolucja w płatnościach za losy Lotto. Kolporter zaproponował zupełnie nowe rozwiązanie 
  2. Grób Piotra Woźniaka-Staraka zostanie przeniesiony? Władze twierdzą, że mogło dość do złamania prawa, poruszające doniesienia
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: polsat news

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News