Mieszkańcy Mrowin są przerażeni. Dotarły do nich niepokojące informacje dotyczące zabójcy 10-letniej Kristiny

Mieszkańcy Mrowin są przerażeni. Dotarły do nich niepokojące informacje dotyczące zabójcy 10-letniej Kristiny Źródło: YouTube/Uwaga! TVN

Dziecko zostało brutalnie zamordowane przez mężczyznę jeszcze w czerwcu. Do tej pory brakuje opinii specjalistów w sprawie poczytalności oskarżonego. Mieszkańcy miejscowości na Dolnym Śląsku boją się, że oprawca wymiga się od kary.

Dziecko, które padło ofiarą brutalnego morderstwa w połowie czerwca wciąż nie doczekało się sprawiedliwości. Jego oprawca, 22-letni student Jakub A., wciąż nie doczekał się wyroku w sprawie, a śledczy potrzebują dodatkowych opinii psychologów w kwestii poczytalności mordercy. Mieszkańcy miejscowości, z której pochodziła ofiara, są bardzo zaniepokojeni brakiem finalnych wiadomości w sprawie.

Dziecko padło ofiarą zbrodni z zazdrości

10-letnia Kristina 13 czerwca 2019 roku ruszyła z domu na zajęcia ze śpiewu, na które uczęszczała w pobliskim Żarowie. Nigdy na nie nie dotarła. Jej zwłoki znaleziono dość szybko. Obnażone ciało dziecka znajdowały się w lesie nieopodal Ibramowic. Ze względu na ich stan podejrzewano napaść na tle seksualnym i początkowo szukano pedofila. Jak się okazało, był to sprytny, celowy zabieg ze strony mordercy.

22-letni Jakub A. próbował w ten sposób przechytrzyć policję. Po tym, jak zadał dziewczynce liczne rany kłute, postanowił upozorować napaść pedofila. Liczył na to, że w ten sposób zmyli trop. Zbrodnię miał planować od dłuższego czasu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na chwilę obecną najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń jest taka, że Jakub A. postanowił zamordować dziecko, ponieważ od dłuższego czasu podkochiwał się w matce dziewczynki. W jego umyśle Kristina stanowiła przeszkodę na drodze do szczęśliwego związku.

Takie rozumowanie oczywiście poddaje w wątpliwość jego poczytalność. Mieszkańcy Mrowin donoszą, że w rodzinie mordercy zaburzenia pojawiały się już wcześniej, ale nigdy nie doprowadziły do aż tak tragicznej sytuacji. Ze zrozumiałych przyczyn liczą na to, że mordercę spotka odsiadka w więzieniu, a nie tylko pobyt w szpitalu psychiatrycznym.

- Miał krewnych, którzy się leczyli. Ale jak trzeba być chorym, aby zrobić coś tak okropnego dziecku?! - donosi sąsiadka ofiary. Mieszkańcy dolnośląskiej miejscowości obawiają się o własne bezpieczeństwo, ale też o sprawiedliwość, której do tej pory nie stało się zadość. Opinia biegłych miała być gotowa na przełomie sierpnia i września, ale do tej pory nie trafiła jeszcze do prokuratury.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce

- Biegli zlecili wykonanie dodatkowych badań – informuje prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadchodzi rewolucja w płatnościach za losy Lotto. Kolporter zaproponował zupełnie nowe rozwiązanie
  2. Grób Piotra Woźniaka-Staraka zostanie przeniesiony? Władze twierdzą, że mogło dość do złamania prawa, poruszające doniesienia
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

źródło: onet

Następny artykuł