Jak mogło do tego dojść? 9-letnie dziecko sprawcą śmierci 5 osób

Jak mogło do tego dojść? 9-letnie dziecko sprawcą śmierci 5 osób Źródło: Unsplash/Michał Parzuchowski

Dziecko wznieciło pożar, w wyniku którego zginęło aż 5 osób, z czego troje było dziećmi. Nieletni trafił przed sąd, postawiono mu zarzuty morderstwa. Adwokat jest przeciwny kuriozalnemu oskarżeniu.

Według ustaleń 9-letnie dziecko celowo wznieciło pożar na polu kempingowym. W płomieniach zginął 34-letni mężczyzna, 69-letnia kobieta oraz trójka dzieci. Małoletniemu sprawcy postawiono zarzut jak dorosłej osobie, co wzbudziło ogromne kontrowersje.

Dziecko było odpowiedzialne za śmierć pięciu osób

Do incydentu miało dojść niedaleko miejscowości Goodfield (240 kilometrów od Chicago). Ze względu na delikatność sprawa jest w miarę możliwości utrzymywana w tajemnicy, zapadła decyzja o niejawności rozpraw. Nie wiadomo nic na temat tożsamości 9-letniego dziecka, ani nawet jego płci. Nie podano również informacji, czy sprawca znał swoje ofiary. Jak wynika z oględzin dokonanych przez koronera, dziecko miało dokonać podpalenia celowo.

- To była ciężka decyzja. Wobec bardzo młodej osoby wysnuliśmy oskarżenia o popełnienie jednego z najcięższych przestępstw. Myślę jednak, że należało to zrobić, by domknąć sprawę - mówił prokurator.

Ogromne kontrowersje wokół sprawy. Nie wiadomo, czy dziecko może zostać skazane

Sprawa odbiła się szerokim echem w USA. Jeśli sąd skaże dziecko na karę więzienia, może zawiesić wyrok do momentu, kiedy sprawca osiągnie pełnoletność. Ponadto zgodnie z prawem w stanie Illinois, dzieci poniżej 10 roku życia nie mogą przebywać w areszcie. Ostateczna decyzja ma należeć do sądu, nie do ławy przysięgłych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Eksperci od psychologii rozwoju dziecka zastrzegają, że 9-letni sprawca nie mógł zdawać sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu. Co za tym idzie, skazywanie go na karę więzienia może być niesłuszne moralnie. W obronie dziecka stanęła adwokat dziecięcy, Betsy Clark.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

- Zarzuty są zupełnie nie na miejscu, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę wszystko to, co do tej pory wiemy o rozwoju dziecięcego mózgu - mówiła w rozmowie z jedną z agencji prasowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRZERAŻAJĄCA prawda o emeryturach. Nie utrzymasz nawet mieszkania
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Przepis na idealny kotlet schabowy jurorki MasterChefa. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowy wymiar klasycznego dania, niebo w gębie
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie

Źródło: Polsat

Następny artykuł