Która kobieta jest matką dziecka? Wybór zdradzi wszystkie tajemnice umysłu, nawet psychologowie są zdziwieni

Która kobieta jest matką dziecka? Wybór zdradzi wszystkie tajemnice umysłu, nawet psychologowie są zdziwieni Źródło: El Ciudadano / CATALINA HERNANDEZ

Dziecko oraz pytanie o to, kto jest jego matką, podzieliło internautów, którzy przerzucają się argumentami mającymi świadczyć o słuszności ich tezy. Opinia psycholog odnośnie tego, do której z kobiet należy dziecko, dziwi i rzuca światło na to, dlaczego ludzie tak bardzo upierają się przy swojej racji.

Dziecko na ilustracji stało się obiektem dyskusji wśród zafrapowanych internautów. Pytanie brzmiało "Która kobieta jest matką dziecka?"

Dziecko na obrazku - zagadka bardziej złożona, niż się wydaje

Autorzy, którzy stworzyli łamigłówkę, stwierdzili, że w 70 procent przypadków podawana odpowiedź jest błędna, jednak psychologowie nie są już tego tacy pewni. Okazuje się, że to, którą kobietę wybierzemy jako matkę dziecka, świadczy jedynie, jakimi wzorcami jesteśmy przesiąknięci. Czy w takim razie nie ma poprawnej odpowiedzi?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Twórcy utrzymują, że dziecko patrzy na matkę, a więc jest nią kobieta po lewej stronie obrazka. Wyniki badań pokazują bowiem, że pociechy bardzo siedzą w taki sposób, aby być skierowanym twarzą ku matce. Drugim argumentem świadczącym na korzyść lewej kobiety jest sposób, w jaki ułożone są jej nogi, które skierowane są wprost w stronę bawiącej się pociechy. Zdradza to, iż jest ona przygotowana na ewentualna szybką reakcję, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Zapytano psycholog Martę Jurę-Kudełkę i jej odpowiedź wprowadziła kolejne wątpliwości co do prezentowanej odpowiedzi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie mógł dłużej milczeć. Minister wydał nagły komunikat ws. II tury wyborów

2. Szumowski chce zniesienia kolejnych obostrzeń. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni

Odpowiedź może zależeć od naszych skojarzeń

Dziecko oraz mowa ciała wcale nie musi być tak oczywista jak się wydawało autorom zagadki. Psycholog zauważa, że łamigłówka opiera się w dużej mierze na skojarzeniach i bardzo osobistych doświadczeniach. Wynik zależny jest od tego jak zostaliśmy ukształtowani w przeszłości i to jaki wzorzec jest dla nas bardziej prawdziwy. Dla niektórych matką będzie kobieta po lewej ze względu na uwagę jaką koncentruje na szkrabie i przez to kojarzona jest z czułą i czujną matką, która gotowa jest szybko reagować na zachowania dziecka. Z drugiej jednak strony zauważa, że fakt, iż dziecko bawi się tyłem względem kobiety po prawej może dawać sygnał, że czuje się ono przy niej niesamowicie bezpiecznie i nie potrzebuje utrzymywać stałego kontaktu wzrokowego. Ma świadomość oraz pewność, że siedząca za nim matka jest opiekuńcza i gotowa do pomocy. Pokazuje to jak różne skojarzenia z wizerunkiem matki mogą wywołać obie kobiety. 

Źródło: El Ciudadano / CATALINA HERNANDEZ

Najlepsze newsy dnia:

  1. Świetny oprysk z czosnku zwalcza mszyce, mączliki, infekcje bakteryjne i grzybowe. Przygotujesz go w bajecznie prosty sposób
  2. Z ostatniej chwili. Ulubieniec fanów został zatrzymany przez policję, miał zabić człowieka. Teraz stanie przed sądem
  3. Dzisiaj ostatni dzień, później nie będzie już szans. Wiele osób nie miało pojęcia, co należy zrobić, żeby zagłosować
  4. Żona zmarłego aktora ujawniła zawartość jego telefonu. Trudno powstrzymać wzruszenie
  5. Zapadła ostateczna decyzja ws. kwarantanny. Dotyczy setek tysięcy Polaków
  6. Ogłoszono pilny alarm na terenie całego kraju w dniach 10-13 lipca. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne

Źródło: Onet Kobieta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News