Z dzieckiem na rękach chciała przejść na pasach. Ale pędzący kierowcy nie mogli być przygotowani na to, co się wydarzy

Z dzieckiem na rękach chciała przejść na pasach. Ale pędzący kierowcy nie mogli być przygotowani na to, co się wydarzy Źródło: Facebook/Société de l'assurance automobile du Québec - SAAQ

Kobieta niosła dziecko, zbliżając się do przejścia dla pieszych. Po ulicy pędziło mnóstwo pojazdów, których kierowcy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu. Kompletnie nie spodziewali się tego, co się zaraz miało wydarzyć.

Dziecko na rękach i ostrożny krok, przed przejściem dla pieszych. Kobieta rozejrzała się i dopiero kiedy jeden z kierowców gwałtownie zahamował, doszło do sytuacji, której kompletnie się nie spodziewał.

Kobieta na ramionach miała dziecko, próbowała przejść przez przejście dla pieszych

W ostatnim czasie w Quebec w Kanadzie były poważne problemy z pędzącymi kierowcami i przejściami dla pieszych. Wiele osób siedzących za kierownicami nie zwracało uwagi na ludzi, którzy próbowali przejść na drugą stronę ulicy. Było przez to nie tylko niebezpiecznie, ale także traciło się sporo czasu, próbując przejść przez ulicę w godzinach wzmożonego ruchu. Lokalny wydział automobilklubu zajmujący się bezpieczeństwem na drogach, zaplanował pomysłową kampanię społeczną.

Gdy kobieta z dzieckiem zbliżała się do pasów, wielu kierowców jej nie zauważało i przejeżdżało, nawet odrobinę nie zwalniając. Gdy w końcu matka weszła na przejście, pasy nagle "podniosły się", co uniemożliwiło kierowcom dalszą jazdę. Wszyscy w zdziwieniu oglądali "barierę" ochronną dla pieszych i napis, jaki się na niej pojawił.

Zaskakująca akcja społeczna. Kierowcy byli w szoku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na podniesionych pasach widniał napis, który dziękował kierowcom za zatrzymanie się. Okazało się, że bariery podnoszą się za każdym razem, gdy do przejścia zbliża się pieszy. Nie powodowały zagrożenia, bo podnosiły się w odpowiednio dużej odległości od nadjeżdżającego pojazdu, tak żeby jego kierowca miał czas zareagować.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska aktorka walczyła z alkoholizmem i depresją do końca życia. Nawet jej przyjaciółka, Beata Tyszkiewicz nie mogła jej uratować
2. Pies nauczył się mówić. Słowa, które wypowiedział powalają na łopatki, jest nagranie

Akcja organizacji szybko zdobyła popularność w sieci. Filmik obiegł niemalże cały świat i uczulił kierowców na niechronionych, pieszych uczestników ruchu. Po takiej inicjatywie na pewno więcej osób zatrzyma się, aby przepuścić pieszych na pasach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o WYŻSZĄ emeryturę
  2. Piotr Fronczewski miał romans ze znaną aktorką. Latami oszukiwał żonę i dzieci
  3. Podczas swojego wesela pan młody nagle uderzył żonę w twarz. Powód jest oburzający, nagranie trafiło do sieci
  4. Mama musiała pochować zmarłego syna. Ale 5 lat później doznała przeczucia, które wywróciło jej życie do góry nogami
  5. Adoptowała psa, który ciągle warczał pod drzwiami. Chwilę później odkryła straszną prawdę

Źródło: Webniusy

Następny artykuł