Tuż po porodzie lekarze spojrzeli na dziecko i się przerazili. Badania nie pokazały całej smutnej prawdy

Tuż po porodzie lekarze spojrzeli na dziecko i się przerazili. Badania nie pokazały całej smutnej prawdy Źródło: pikrepo.com Creative Commons Zero CC0

Dziecko, które przed chwilą przyszło na świat, wywołało duże poruszenie wśród personelu medycznego przyjmującego poród. Badania prenatalne wykonywane podczas ciąży nie wskazywały na to, że maluch będzie borykał się z tak dużymi problemami. Niestety, nie ujawniły całej smutnej prawdy. Rzeczywistość okazała się inna niż oczekiwali świeżo upieczeni rodzice.

Dziecko, które przyszło na świat w szpitalu Yichang Central Hospital w mieście Yichang, w prowincji Hubei w zachodnich Chinach, jest ewenementem medycznym. Kierownik oddziału położnictwa, Li Haur, przyznał, że podobnego przypadku nie widział od ponad dwóch dekad. Badania prenatalne, na które przyszła mama uczęszczała w trakcie ciąży, nie zdradziły bolesnej prawdy. To cud, że chłopczyk urodził się żywy.

Dziecko, które urodziło się kilka sekund wcześniej, zszokowało lekarzy

Dzieci, które przychodzą na świat z pępowiną owiniętą wokół szyi, nie są odosobnionymi przypadkami. Lekarze zwykle mogą dowiedzieć się o tym problemie już na etapie badań prenatalnych. Wiedza jest pomocna przy stworzeniu planu porodu. Nie inaczej było także tym razem. Wyniki badań ultrasonograficznych były jasne. Chłopczyk, który miał przyjść na świat, zaplątał się w pępowinę. Ten fakt nie zaniepokoił przedstawicieli służby zdrowia, doskonale wiedzieli, co należy robić, by dziecko urodziło się całe i zdrowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mama chłopca od wielu miesięcy była pod specjalistyczną opieką. W niektórych przypadkach pępowina może spowodować, że dziecko zostanie odcięte od tlenu i substancji odżywczych. Zjawisko to nazywane jest niedotlenieniem okołoporodowym. Odpowiednie przygotowanie do skomplikowanego porodu ogranicza ryzyko wystąpienia komplikacji zdrowotnych zarówno dla noworodka, jak i dla jego matki. W krytycznych sytuacjach maluch narażony jest na ryzyko upośledzenia, ataków padaczkowych, a także nagłej śmierci. Niebezpieczeństwo jest zdecydowanie mniejsze, kiedy pępowina jest wystarczająco długa.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. Myślała, że jej objawy są wynikiem stresu. Nie wiedziała, że jej życie wisi na włosku
3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Dziecko, które przyszło na świat w chińskim szpitalu, było ewenementem medycznym. Pępowina nie owinęła się wokół jego szyi raz, ale aż sześć razy. Lekarz, który odbierał poród przyznał, że przypominała nietypową etniczną ozdobę. Gdy przerażony personel medyczny zauważył, co się dzieje, było już za późno na cesarskie cięcie. Chłopczyk miał pojawić się na świecie za kilka sekund. Co niesamowite, mimo poważnej komplikacji, noworodek był zdrowy, nie doszło nawet do chwilowego niedotlenienia. W dobrej kondycji fizycznej była także świeżo upieczona mama. Personel placówki medycznej przyznaje, że wydarzył się prawdziwy cud. To nie jedyny poród, który zaskoczył wykwalifikowanych lekarzy.

Dziecko owinięte pępowiną

Źródło: Real Press Yichang Central Hospital EuroPics East News

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od soboty zamknięte kina i siłownie, maseczki obowiązkowe na ulicy. To już pewne, ogromne zmiany dla wielu Polaków
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Media dotarły do nieznanego dotąd dokumentu. PAP: Rząd planuje całkowicie nowe obostrzenie, skomplikuje życie wielu Polek i Polaków

Źródło: Parenting.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News