Dziecko leżało porzucone na poboczu. Przechodnie od razu zauważyli, że jest ciężko chore

Dziecko leżało porzucone na poboczu. Przechodnie od razu zauważyli, że jest ciężko chore Źródło: Screen/ mailonline video

Dziecko zostało bezlitośnie porzucone na poboczu drogi. Malec skończyłby tragicznie, gdyby nie błyskawiczna pomoc przechodniów. Policja szuka bezdusznych rodziców.

Dziecko, które ktoś bezdusznie pozostawił na poboczu drogi, miało zaledwie roczek. Ta historia niechybnie skończyłaby się tragedią, ale całe szczęście empatią wykazali się przechodnie i mieszkańcy. Tym razem dziecko udało się uratować - w ilu przypadkach niewyobrażalna bezduszność rodziców czy opiekunów kończy się tragedią?

Dziecko było chore. Na szczęście pomogli przechodnie

Ta smutna historia rozegrała się w Chinach, w mieście Huixian w prowincji Henan. Był 1 lipca, gdy bezlitosne osoby - nie wiadomo, czy byli to rodzice, czy niespokrewnieni z maluchem opiekunowie - porzucili na poboczu ulicy Huiwu rocznego chłopca. Dziecko leżało na rozłożonej na ziemi niebieskiej kołderce. Miłosierdzie opiekunów ograniczyło się do pozostawienia mu butelki z mlekiem, którą malec kurczowo trzymał w malutkiej rączce.

Na szczęście przechodnie i mieszkańcy ulicy nie pozostali bierni na ten druzgocący widok. Natychmiast wezwali na pomoc miejskie służby. Była potrzebna tym bardziej, że ludzie zauważyli, iż malec wyglądał na poważnie chorego. Nie mylili się, roczny chłopczyk cierpiał na poważną chorobę, gdyby nie błyskawiczna reakcja, cała historia mogło się skończyć tragicznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Porzucony chłopczyk był ciężko chory. Trwa poszukiwanie okrutnych rodziców

Jak się okazało po przyjeździe służb medycznych, chłopczyk chorował na porażenie mózgowe. Został błyskawicznie przewieziony do Huixian Hospital of Traditional Chinese Medicine, gdzie zaopiekowali się nim lekarze. Dziecko, po pobycie w szpitalu, ma zostać przewiezione do Huixian Children’s Welfare Institute, gdzie będzie przebywało pod profesjonalną opieką do czasu zakończenia śledztwa, które prowadzi teraz policja.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmarne wiadomości, trąba powietrzna uderzyła na południu Polski. Zagrożone kolejne regiony
2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Śledczy bada teraz okoliczności sprawy i poszukuje rodziców. Według wstępnych teorii, bezlitośni opiekunowie postanowili porzucić malca z powodu jego choroby - dziecko jest nieuleczalnie chore. Nie jest w stanie samo chodzić, kontakt z nim też jest bardzo utrudniony. Zaobserwowano, że chłopczyk był zadbany i nie miał śladów obrażeń. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie uwierzycie, ile zarabia 16-letnia Oliwia Bieniuk! Ma w portfelu więcej niż przeciętny Polak! Będziecie w szoku
  2. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

Źródło: RMF

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News