Polscy lekarze wypisali ze szpitala 4-letnie dziecko. Po 2 dniach jego stan się pogorszył, ma koronawirusa

Polscy lekarze wypisali ze szpitala 4-letnie dziecko. Po 2 dniach jego stan się pogorszył, ma koronawirusa Źródło: Unsplash JC Gellidon

Koronawirus w Polsce przybiera na sile i infekuje coraz większą liczbę osób. Badanie, któremu zostało poddane dziecko nie pozostawiało wątpliwości. Zostało zainfekowane. Wcześniej przebywało w szpitalu. To do czego doszło, jest niepokojące.

Kiedy dziecko przebywa w szpitalu, rodzice przeżywają istny dramat. Chyba nie ma nic gorszego, niż przeżywanie walki o zdrowie własnej pociechy. Minęły zaledwie dwa dni od wyjścia ze szpitala, a stan malucha uległ znacznemu pogorszeniu. Test potwierdził, że winny jest temu koronawirus.

Nikt nie podejrzewał, że dziecko tak szybko powróci do szpitala 

W konińskim szpitalu doszło do wyjątkowo niepokojącego zdarzenia. 4-letnie dziecko dopiero co opuściło oddział dziecięcy. Niestety wkrótce do niego powróciło ze względu na znacznie pogorszenie stanu zdrowia. O całym incydencie poinformował portal Slupca.pl. 

Dziecko trafiło do szpitala w marcu. Po podjęciu niezbędnych kroków, 1 kwietnia zdecydowano o wypisaniu młodego pacjenta. Dziecko wróciło wraz z rodzicami do domu. Początkowo nic nie wskazywało na to, że maluch będzie musiał wkrótce wrócić na szpitalną salę. Powodem był koronawirus, który został wykryty w jego organizmie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koniński szpital w obliczu pandemii

Minęły dwa dni odkąd dziecko wróciło do domu. Wtedy pojawiły się u niego ciężkie objawy, które sprawiły, że konieczna była ponowna hospitalizacja. Lekarze zdecydowali się na wykonanie testu, potwierdził on obecność koronawirusa. W obliczu takiego odkrycia trzeba było podjąć stosowne kroki.

Podjęto decyzję o odizolowaniu oddziału dziecięcego w tym szpitalu. Pracownicy placówki ochrony zdrowia są w trakcie podejmowania decyzji o tym, kto w niej pozostanie. Względem niektórych została zastosowana kwarantanna domowa. Jak podaje Radio ZET na terenie oddziału dziecięcego przebywa aktualnie siedmioro pacjentów.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków

2. Premier powiedział, kiedy może nastąpić szczyt zachorowań. ”Jesteśmy jeszcze na początku epidemii”

To bez wątpienia kolejny cios dla konińskiego szpitala. Pandemia, którą wywołał koronawirus przyczyniła się do zamknięcia tamtejszego oddziału wewnętrznego oraz oddziału chorób płuc. Z pewnością w znacznym stopniu utrudnia to niesienie pomocy chorym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Robert Lewandowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)
  3. Zabił żonę przez kwarantannę. Nie wytrzymał z nią nawet tygodnia pod jednym dachem
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. 3 znaki zodiaku nigdy nie będą dobrymi małżonkami. Nikt długo nie wytrzymuje, rozwód jest niemal pewny
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News