Zdumiewające informacje z polskiego szpitala! Przyszedł na świat największy w historii noworodek

Zdumiewające informacje z polskiego szpitala! Przyszedł na świat największy w historii noworodek Źródło: unsplash/Hu Chen

Największe dziecko na świecie urodziło się w Poznaniu. W tamtejszym szpitalu im. Franciszka Raszei doszło do nietypowego porodu, który zadziwił wszystkich lekarzy w placówce. "Maluszek" okazał się naprawdę ogromny.

Tak duże dziecko nie urodziło się od dawna. W jednej na poznańskich porodówek doszło do niecodziennego zdarzenia. Lekarze, którzy przyjmowali poród, wprost nie mogli uwierzyć w to, jak gigantyczny jest noworodek. To dziecko jest najprawdopodobniej najcięższym, jakie przyszło w ostatnim czasie na świecie.

Dziecko o nieprawdopodobnych rozmiarach urodziło się w Poznaniu. Niesamowite wymiary noworodka

Położni, którzy przyjmowali poród, myśleli, że nie będzie się różnił od innych. Jakie musiało być ich zdziwienie, kiedy zobaczyli rozmiary brzucha mamy. Podejrzewali, że tak duże dziecko nie jest w stanie urodzić się metodą naturalną, stąd też pojawiła się decyzja o wykonaniu cesarskiego cięcia. Lekarze mieli rację, ponieważ ten noworodek jest gigantyczny i najprawdopodobniej największy, jaki urodził się w historii placówki.

- W poznańskim szpitalu im. Franciszka Raszei przyszedł na świat noworodek, który waży 5,6 kg. Urodzone w środę niemowlę mierzy 65 centymetrów. Możliwe, że jest to największy noworodek w historii szpitala w Poznaniu - poinformowało w specjalnym komunikacie Radio Poznań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rekord największego dziecka w Polsce nie został pobity

Mimo że noworodek z Poznania jest naprawdę duży, to nie jest on rekordzistą Polski pod względem wagi. 12 lat temu w szpitalu w Szczecinie na świat przyszedł chłopczyk, którego waga w momencie narodzin wynosiła całe 7 kilogramów i mało prawdopodobne, żeby tak duże dziecko przyszło na świat znów w Polsce w najbliższym czasie.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską

2. Wielka awaria w Polsce. Nie działają karty płatnicze i przelewy dwóch ogromnych banków

Mama dziecka i tak może mówić o tym, że urodziła wyjątkowo zdrowe dziecko. Przypomnijmy, że średnia waga dziecka w momencie narodzin wynosi od 3 do 3,5 kilo. Te półtora kilo szczęścia więcej jest na pewno wielkim prezentem dla rodziców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tych śmieci nie wyrzucaj z resztą. Inaczej zapłacisz OGROMNĄ grzywnę!
  2. Nie żyje uwielbiana aktorka. Przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, fani pogrążeni w żałobie
  3. Dramat gwiazdora "M jak Miłość", "Barw Szczęścia" i wielu innych seriali. Nie żyje bliski członek jego rodziny
  4. Jechała autostradą, nagle osaczyły ją inne auta. Po chwili dotarło do niej, co się dzieje i kazała synowi dzwonić po policję
  5. Tego dziecka miało nigdy nie być. Pielęgniarki natychmiast zaczęły robić zdjęcia, bo urodził się z dowodem na to w rączce

Źródło: Onet

Następny artykuł