Ksiądz prawie zabił dziecko na oczach rodziców. Nagranie wyciekło do sieci

Ksiądz prawie zabił dziecko na oczach rodziców. Nagranie wyciekło do sieci Źródło: youtube/Телеканал 360

Dziecko zostało niemalże zabite przez księdza na oczach przerażonych rodziców i wiernych zgromadzonych w kościele. Wszystko zostało uwiecznione na skandalicznym nagraniu. Wideo wyciekło do sieci, gdzie wywołało poruszenie wśród internautów.

Dziecko miało być ochrzczone zgodnie z tradycyjnym obrządkiem. Nagle ksiądz, trzymając dziecko na rękach, zaczął się nim obchodzić w niezwykle brutalny sposób. Matka nie mogła na to patrzeć, próbowała wyrwać swoją pociechę z rąk kapłana.

Ksiądz w trakcie chrztu prawie zabił kilkumiesięczne dziecko

Do incydentu doszło w Rosji, w miejscowości Gatczyn niedaleko Petersburga. Podczas tradycyjnego, prawosławnego chrztu duchowny (w tym przypadku igumen) trzykrotnie zanurza dziecko w misie z wodą święconą, co ma być symbolem zmycia grzechu pierworodnego. Rodzice chcieli właśnie w ten sposób, zgodnie ze swoją wiarą i tradycją, ochrzcić swojego syna.

Duchowny po przyjęciu dziecka na ręce zaczął je zanurzać w wodzie, lecz ze zbyt dużą siłą. Przerażony chłopiec próbuje się wyrywać, ale prawosławny ksiądz, zamiast obchodzić się z dzieckiem delikatniej, zaczyna używać jeszcze większej siły. W końcu przy kolejnej próbie zanurzenia chłopiec uderza główką w chrzcielnicę, co mogło być dla kilkumiesięcznego dziecka skrajnie niebezpieczne. Matka nie mogła na to patrzeć, zdecydowała się interweniować.

Ksiądz nie ma sobie nic do zarzucenia. Twierdzi, że to dziecko jest winne

Kobieta próbowała zabrać malca igumenowi z rąk, ale ten nie zamierzał go oddawać. Szarpiąc się z dzieckiem i z matką, próbował odsunąć ją jak najdalej od chrzcielnicy. Nie wiadomo, czy noworodek ucierpiał w tym zdarzeniu. Zaraz po chrzcie oburzona kobieta zadzwoniła na policję oraz zawiadomiła przełożonych igumena.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz natomiast stwierdził, że nie zrobił nic złego. Zrzucił całą winę za incydent na szarpiące się dziecko i z pełną odpowiedzialnością powiedział, że to nie jego wina. Zbagatelizował także skargi matki.

- Mama chłopca pewnie po prostu nudzi się, ma dużo wolnego czasu i nie ma nic do roboty. Zdenerwowała się, choć nic strasznego się nie wydarzyło - mówił kapłan.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna wokalistka. Miała tylko 56 lat
2. Tragedia na placu zabaw, 5-letni Szymonek nagle zniknął. Nie udało się go uratować, jego ciało odnalazł tata

Jednak przełożeni igumena z Gatczyna nie zamierzali słuchać wymówek kapłana. Cała sytuacja została nagrana, co też jednoznacznie udowodniło jego winę. Po tym jak rozpętała się afera wokół incydentu, zdecydowano się na odsunięcie winnego od obowiązków kapłańskich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kaufland wycofuje żel do mycia. Środek wywołuje ZAKAŻENIE! 
  2. Ojciec słynnego muzyka popełnił samobójstwo. Matka zmarła rok później. Kompletnie się załamał
  3. Nasze babcie miały niesamowite sekretne sposoby na placki ziemniaczane. Zapach i smak aż czuć przez monitor
  4. Rydzyk będzie kształcił pielęgniarki. Zajmą się cielesnością
  5. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler

Źródło: Superstacja

Następny artykuł