W Krakowie urodziło się dziecko 56 dni po śmierci matki. "Daliśmy mu szansę"

W Krakowie urodziło się dziecko 56 dni po śmierci matki. "Daliśmy mu szansę" Źródło: pixabay.com

W Uniwersyteckim szpitalu w Krakowie dziecko urodziło się po śmierci matki. Lekarze trzymali ciąże kobiety przez 56 dni, a później zdecydowali się na cesarskie cięcie. Dziewczynka niedawno opuściła szpital.

Dziecko urodziłoby się martwe, gdyby nie pomoc lekarzy. U kobiety, która w 21 tygodniu ciąży trafiła do uniwersyteckiego szpitala w Krakowie, stwierdzono śmierć mózgu. Organizm był na tyle sprawny, że dzięki pomocy specjalistów, płód mógł rozwijać się w brzuchu matki. 56 dni po klinicznej śmierci rodzicieli, urodziła się dziewczynka, która niedawno opuściła już szpital. 

Dziecko opuściło szpital ważąc 1250 g

Lekarze jednogłośnie stwierdzili, że kobiety nie da się uratować, jednak dzięki wsparciu dziadków udało się przytrzymać dziecko przy życiu. Dziadkowie czuwali nad dziewczynką, a śpiewając kołysanki do brzucha matki, dostarczali dziecku niezbędnych bodźców głosowych.

- Daliśmy temu dziecku szansę, aby mogło się rozwijać wewnątrzmacicznie, pomimo że jego matka już fizycznie nie żyła - podkreśla prof. Huras.

Lekarze utrzymywali ciąże przez 56 dni, a następnie zdecydowali się na cesarskie cięcie. Dziewczynka przyszła na świat, ważąc 1250 gramów. Po narodzinach została oddana w ręce neonatologów. Po kilku miesiącach opuściła szpital i jest już w domu.

Personel szpitala ma nadzieję, że dziecko będzie się rozwijać prawidłowo

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Daj boże, że będzie się rozwijać w sposób właściwy i będzie szczęśliwą osobą, mimo że tak wcześnie straciła mamę - powiedział w rozmowie z TVN24 doktor Wojciech Serednicki z placówki.  

Ta niewiarygodna historia została opisana w mediach, po wczorajszej informacji o narodzinach dziecka w czeskim Brnie. To tylko udowadnia jak daleko zaszła współczesna medycyna - która jest w stanie podtrzymać dziecko w łonie przy życiu, nawet przy śmierci matki.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas spaceru w lesie mężczyzna zobaczył łamiący serce widok. Pies był przywiązany metolową linką do drzewa, umierał
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Kobieta w 15 tygodniu ciąży trafiła do szpitala z udarem, po którym stwierdzono śmierć mózgu. Jej mąż nalegał, aby doprowadzić do narodzin dziecka. To dzięki jego prośbom i wierze udało się przytrzymać dziecko przy życiu. Padł absolutny rekord. Po 117 dniach od śmierci matki, na świat przyszła dziewczynka. Lekarze wyrażają nadzieję, że rozwój dziewczynki będzie przebiegał prawidłowo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prezes ZUS ujawnia. Oto jak zgarnąć wyższą emeryturę
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Reforma edukacji w praktyce. Zdjęcie planu lekcji, które krąży za sieci, mówi samo za siebie
  4. Joanna Senyszyn podsumowała abp. Gądeckiego. "Największy smród poszedł z jego homilii"
  5. Kupiła nowe spodnie przez internet. Kiedy przymierzała je po raz pierwszy na chwilę zamarła. Znalazła w kieszeni ohydną rzecz

Źródła: interia, polskatimes

Następny artykuł