Niewiarygodne! Dziecko w domu zaczęło topić się "na sucho", ratownicy przestrzegają przed takimi sytuacjami

Niewiarygodne! Dziecko w domu zaczęło topić się "na sucho", ratownicy przestrzegają przed takimi sytuacjami Źródło: .

Dziecko zaczęło się topić "na sucho" w domu. Niewiarygodną sytuację wyjaśniają ratownicy medyczni, którzy często spotykają się z takimi niebezpiecznymi przypadkami. Rodzice powinni być szczególnie wyczuleni na takie sytuacje.

Dziecko podczas wakacji często korzysta z różnego rodzaju zbiorników wodnych. Wyjazd wypoczynkowy zwykle wiąże się z kąpaniem w morzu, pływaniem w jeziorze czy wyjściami na basen. Takie aktywności niosą ze sobą jednak pewne ryzyko. Ratownik medyczny opowiedział, na czym polega zjawisko tak zwanego suchego tonięcia, które może przytrafić się każdemu. 

Dziecko zaczęło się topić "na sucho" 

Dziecko kilka godzin po wyjściu z wody zaczęło się dziwnie zachowywać. Okazało się później, że są to objawy "suchego tonięcia", które może wystąpić długo po kontakcie z wodą. Historia opowiedziana przez ratownika medycznego przeraża, ale też uczy tego, jak rozpoznawać to zjawisko i co zrobić kiedy już wystąpi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Suche topienie się" to problemy z oddychaniem po dostaniu się wody do dróg oddechowych. Przy tak zwanym suchym utonięciu woda nigdy nie dociera do płuc. Zamiast tego wdychanie wody powoduje skurcze i zamknięcie strun głosowych dziecka. 

Najpopularniejszymi objawami tego zjawiska są: kaszel, ból w klatce piersiowej, problemy z nabraniem powietrza, odczuwane zmęczenie i ogólna drażliwość. Jeżeli rodzice zaobserwują tego typu dolegliwości u swoich pociech powinni monitorować stan dziecka, a jeśli objawy się nasilą, niezwłocznie zgłosić się z nim na pogotowie ratunkowe.

Ratownicy ostrzegają rodziców

Ta sytuacja nie jest czymś rzadkim. Ratownik wyjawił, że spotkał się z przypadkiem, w którym dziecko po lekkim zachłyśnięciu się wodą wróciło do domu i położyło się zmęczone spać. W trakcie tej drzemki pojawiły się dolegliwości sugerujące "suche tonięcie". Dziecko było niezwykle zmęczone i zachowywało się apatycznie. W rezultacie okazało się, że doszło do obrzęku płuc. Zostało to szybko wykryte przez lekarzy, dzięki czemu udało się mu uratować życie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
2. Dostaniesz kolejną trzynastą emeryturę! Jest tylko jeden warunek

Aby uniknąć "suchego utonięcia" należy przede wszystkim zapobiegać podtopieniom i zachłyśnięciom się wodą. Rodzice powinni uważnie pilnować dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach. Dobrym rozwiązaniem jest nieustanne towarzyszenie potomkom w pływaniu, albo przynajmniej zaprowadzenie ich na basen, nad którym czuwa ratownik. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Polsat poinformował o koszmarnych wydarzeniach za granicą. 9 osób zamordowanych, 26 rannych
  4. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli
  5. Magda zauważyła dziwne zachowanie swoich sąsiadów. Gdy poszła w odwiedziny, odkryła ich najintymniejszy sekret

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News