Małe dziecko koniecznie chciało obudzić pitbulla. Zaskoczony zwierzak nie mógł zareagować inaczej

Małe dziecko koniecznie chciało obudzić pitbulla. Zaskoczony zwierzak nie mógł zareagować inaczej Źródło: YouTube / Happy Life

Dziecko podeszło do śpiącego pitbulla i zaczęło je budzić pocałunkami. Wydawać by się mogło, że katastrofa wisiała w powietrzu, a pies zachował się w zadziwiający sposób.

Małe dziecko podeszło do śpiącego psa i zaczęło go budzić. Biorąc pod uwagę fakt, że na kanapie leżał ogromny pitbull, sytuacja mogła zakończyć się zupełnie inaczej. Niestety ta rasa nie cieszy się najlepszą reputacją - kojarzona jest przede wszystkim z agresją i z walkami psów.

Dziecko nie wiedziało, że mogło znaleźć się w wielkim niebezpieczeństwie

Celem pierwotnej, selektywnej hodowli pitbulli było stworzenie wybitnego czworonożnego wojownika, który swoje umiejętności miał potwierdzić na arenie, np. poprzez zabijanie szczurów. W związku z tym, że psy wykorzystywano do walk, kładziono nacisk na osobniki agresywne wobec innych zwierząt i o niskim progu odporności na czynniki drażniące. 

Poza walkami psów, złą sławę tej rasie przynieśli nieodpowiedzialni właściciele. Nieumiejętnie wychowane pitbulle są bowiem mogą być agresywne wobec ludzi i zwierząt, ponieważ z natury wykazują ciągłą gotowość do walki. Między innymi dlatego nie nadają się dla amatorów czworonogów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak dobra informacja jest taka, że jeśli psy zostaną odpowiednio zsocjalizowane, ich aktywność i wysoka inteligencja sprawiają, że idealnie odnajdą się wśród aktywnych właścicieli i - co ciekawe - w rodzinach z dziećmi.

Pies zareagował w zaskakujący sposób

W sieci pojawiło się nagranie z małym dzieckiem, które koniecznie chciało obudzić pitbulla. Malec podszedł do kanapy, na której spał pies i zaczął całować go w nos. Zaskoczony Pitbull natychmiast się obudził i kiedy zobaczył przed sobą niemowlaka, zareagował w niesamowity sposób. Czworonóg zaczął spokojnie lizać malucha po twarzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał 27 lat, przyczyny są niejasne
2. Urbańska, żona 60-letniego Józefowicza, przekazała radosną nowinę! Po tylu latach w końcu się udało

Ten krótki, 17-sekundowy filmik jest idealnym dowodem na to, że zachowanie tej rasy wobec dzieci, jej czułość i łagodność zależy od odpowiedzialnych właścicieli, którzy mają do tych czworonogów odpowiednie podejście. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Żona sportowca przekazała koszmarne informacje o jego nagłej śmierci. Simon chciał pobić kolejny rekord
  2. Ogromny wybuch wstrząsnął miastem na południu Polski. Trwa akcja ratunkowa, liczba ofiar nie jest jeszcze znana
  3. Wystarczy owinąć stopę kawałkiem chleba. Nawet najdroższe specyfiki nie dają takiego efektu
  4. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci
  5. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

Źródło: podaj.to

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News