Rodzice myśleli, że chłopiec się drapie, bo ma uczulenie. Diagnoza okazała się o wiele gorsza, dziecko walczyło o życie

Rodzice myśleli, że chłopiec się drapie, bo ma uczulenie. Diagnoza okazała się o wiele gorsza, dziecko walczyło o życie Źródło: pxfuel.com/Creative Commons Zero - CC0

Dziecko drapało się po ciele, na którym widać było niegroźną, okiem rodziców, wysypkę. Mama chciała przeczekać noc i rano zabrać syna do lekarza, jednak w nocy rozegrał się prawdziwy koszmar. Diagnoza wprawiła ją w osłupienie.

Dziecko natychmiast trafiło do szpitala, a jego stan był fatalny. Rodzice byli zrozpaczeni, ponieważ nie mogli pomóc lekarzom w ustaleniu prawdopodobnej przyczyny takiego stanu zdrowia. Szybko jednak dowiedzieli się, co za tym stoi.

Dziecko miało na ciele niegroźną wysypkę, rodzice zbagatelizowali objawy

Rodzice do tej pory nie mogą uwierzyć w to, że mało brakowało, a ich ukochany 8-letni synek mógłby nie żyć. Tamtego feralnego dnia całą rodziną wybrali się na grilla, a po powrocie dziecko zgłosiło mamie, że swędzi go ciało. Kobieta była przekonana, że to może jakieś uczulenie, wysypka nie wyglądała zbyt poważnie. Sądziła, że może coś zaszkodziło mu na grillu, a może była to wina nowego proszku do prania. W nocy rozegrał się koszmar.

Krótko po tym, kiedy 8-latek położył się spać, z jego pokoju zaczęły dobiegać dziwne odgłosy. Zszokowani rodzice zauważyli, że ich dziecko się dusi - z całej siły walczyło o oddech. Miał spuchnięty język i ciągle kaszlał. Po przybyciu karetki chłopiec został natychmiast zabrany do szpitala i podano mu sterydy, które miały zniwelować objawy dziwnego uczulenia. Lekarze szybko zorientowali się, jaki czynnik doprowadziłby do tragedii.

Niepozorny pędrak o mało nie doprowadził do tragedii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chodziło o gąsienice, a dokładnie gąsienice ćmy brunatnej. Lekarze szybko połączyli objawy chłopca z masowym pojawieniem się tych owadów w okolicy. Każda z gąsienic ma na sobie około 2 milionów mikrowłosków - nawet kiedy nie czuje się zagrożona, wiatr "wyrywa" włoski, które następnie są wdychane przez mieszkańców okolicznych terenów. Zazwyczaj ostrych reakcji alergicznych doznają dzieci lub osoby starsze. W szpitalu, do którego udali się rodzice z dzieckiem, wcześniej pojawiło się już kilku pacjentów z takimi objawami, dlatego lekarze wiedzieli, jak mają działać.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje finalistka Top Model. Wypadła z okna wieżowca
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Wiele poszkodowanych osób zgłaszało, że owady potrafiły wchodzić nawet w ubrania. Po założeniu spodni czy koszuli na ciele pojawiały się czerwone pręgi na skutek bezpośredniego kontaktu mikrowłosków ze skórą. Lekarze nie oszczędzali na podawaniu sterydów i leków przeciwhistaminowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. Emerytura zwolniona z podatku. Spełnia się największe marzenie emerytów

Źródło: YouTube

Następny artykuł