Policjanci opublikowali tajemnicze zdjęcie z dzieckiem i zadali internautom pytanie. Odpowiedź wprawiła wiele osób w osłupienie

Policjanci opublikowali tajemnicze zdjęcie z dzieckiem i zadali internautom pytanie. Odpowiedź wprawiła wiele osób w osłupienie Źródło: Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie

Dziecko widoczne na opublikowanym przez policjantów zdjęciu mógł spotkać tragiczny los. Oto dlaczego tysiące kierowców i rodziców nie mogło uwierzyć w to, co zobaczyło na fotografii.

Dziecko w żółtym płaszczu przeciwdeszczowym, które widnieje na fotografii opublikowanej przez Komendę Powiatowej Policji w Krotoszynie, mógł spotkać naprawdę tragiczny los. Policjanci opublikowali zdjęcie w nadziei, że da to rodzicom do myślenia i ustrzegą dzieci wybierające się do szkoły w niesprzyjającej aurze przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Dziecko na zdjęciu opublikowanym przez policjantów mogło zginąć w wypadku samochodowym

Dziecko, które wychodzi do szkoły w jesienny poranek, jest narażone na wiele niebezpieczeństw. Nie chodzi tutaj tylko o niebezpiecznych nieznajomych. Nie każdy, kto stanowi zagrożenie dla dziecka, musi mu źle życzyć. Wystarczy być zaspanym kierowcą spieszącym się do pracy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Akcja policjantów z Krotoszyna ma za zadanie uświadomić rodzicom, że ich dzieci od tragicznej śmierci na ulicy może uratować kolorowy płaszcz przeciwdeszczowy lub - bardziej konkretnie - odblaski. Pytanie polegało na wykryciu, jak wielką różnicę stanowi ubiór, jeżeli chodzi o dostrzegalność pieszego na ulicy, należy przyjrzeć się drugiemu zdjęciu opublikowanemu przez policję.

Na drugiej fotografii praktycznie nie widać dziecka ubranego na szaro, a biorąc poprawkę na słabe oświetlenie i śliską nawierzchnię, można sobie wyobrazić, że zatrzymanie się na czas nie jest dla kierowcy łatwym zadaniem. Odpowiedź zatem jest niewiarygodna, a poniższe zdjęcia wyraźnie to pokazują. 

Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, opady, mgła i deszcz ze śniegiem znacząco wpływają na widoczność podczas kierowania pojazdem. Czasami nie wystarczy  zachować szczególną ostrożność. Należy wówczas sięgnąć po odblaski, które mogą uratować życie zarówno naszemu dziecku, jak i nam samym. Policjanci zachęcają do noszenia ich nie tylko przez uczniów zmierzających do szkoły, ale także pozostałych pieszych.

Świecący element odzieży daje prowadzącemu pojazd dodatkowe kilka sekund na reakcję, co może ocalić życie zarówno pieszego, jak i kierowcy - nieraz zdarza się bowiem, że próbując uratować życie przechodnia, kierowcy wprowadzają samochód w poślizg, ryzykując kolizję z innym pojazdem, bądź z poboczem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje

Ważną informacją dla osób pragnących wcielić odblaski do swojego rynsztunku jest to, że należy je umiejscowić w taki sposób, aby widoczne były zarówno z tyłu, jak i z przodu - wówczas niezależnie od tego, w którą stronę zmierza pieszy, kierowca powinien być w stanie odpowiednio wcześnie go zauważyć.

Dziecko Facebook/Komenda Policji w Krotoszynie

Najlepsze newsy dnia

  1. Niemieckie problemy dotarły do Polski. Mamy najgorsze prognozy w historii
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler
  4. Dominika Gwit założyła bardzo dopasowaną suknię. Fani przetarli oczy z wrażenia i wydali jednoznaczny werdykt
  5. Katarzyna Figura przyznała się do choroby. Smutne i szczere wyznanie

źródło: wprost

Następny artykuł