Gdańsk: Ujawniono kulisy porwania 5-letniego dziecka przez ojca. Wysłał matce przerażającego sms-a

Gdańsk: Ujawniono kulisy porwania 5-letniego dziecka przez ojca. Wysłał matce przerażającego sms-a Źródło: Pixabay/ Wodnik

Dziecko, które zostało wczoraj porwane przez swojego ojca, było w bardzo poważnym niebezpieczeństwie. Właśnie ujawniono wiadomości, jakie wysyłał porywacz do matki chłopca. Ich treść mrozi krew w żyłach.

Dziecko zostało uprowadzone przez swojego ojca w piątek popołudniu. Przestraszona matka zawiadomiła policję. Funkcjonariusze potraktowali sprawę z największą powagą - to dlatego, że porywacz wysłał kobiecie sms-y z groźbami. Gdyby nie wzorowa interwencja służb, ta historia mogła skończyć się tragicznie.

Dziecko było w niebezpieczeństwie. Sms-y nie pozostawiają wątpliwości

Do porwania doszło w piątek, około godziny 16 w gminie Trąbki Wielkie, nieopodal Gdańska. 23-letni mężczyzna zabrał z domu swojego 5-letniego syna, zabrał do samochodu i odjechał. Sprawa stała się bardzo groźna, gdy matka otrzymała od porywacza, swojego konkubenta, wiadomości sms o przerażającej treści. Bezzwłocznie zawiadomiła policję. Służby, zapoznawszy się ze sprawą, rozpoczęły akcję poszukiwawczą.

Wiadomości, które wysyłał mężczyzna, nie pozwalały bagatelizować sytuacji. W sms-ach ojciec pisał, że zabije chłopca, a sam popełni samobójstwo. "Zabiję go i siebie" - brzmiała treść wiadomości. By nie dopuścić do spełnienia najgorszego scenariusza, rozpoczęto szeroko zakrojoną obławę. Zablokowano okoliczne drogi, kontrolowano przejeżdżające samochody, a funkcjonariusze przeczesywali okolicę. Do pomocy wezwano śmigłowce i Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny z Gdańska.

Akcja antyterrorystów i negocjatora. Chłopiec uratowany

Obława przyniosła rezultat. Porywacza i dziecko znaleziono w lesie, byli zamknięci w samochodzie. Na miejsce przybył policyjny negocjator. Negocjacje trwały około dwóch godzin, ale ostatecznie interwencja zakończyła się sukcesem, a 23-latek poddał się. Został zatrzymany, dziś policja planuje jego przesłuchanie. Nieznane są kierujące nim motywy. Nie wiadomo jeszcze, jakie zarzuty usłyszy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziecko zaś zostało przewiezione do szpitala na badania, choć nie stwierdzono żadnych widocznych obrażeń. Było całe i zdrowe. 

- Około godziny 1 w nocy dziecko zostało sprawnie i bezpiecznie przekazane mamie. Dziecko z mamą pojechało na rutynowe badania do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany. Będą wobec niego prowadzone czynności w kierunku ustalenia przyczyn tego uprowadzenie. Mogę zaznaczyć, że w momencie przekazania chłopca mamie, ten spał - poinformował st. sierż. Karol Kościuk, rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim.

  1.  Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Krystyna Pawłowicz po wielu latach ujawniła prawdę. Wyznanie nt. dawnej decyzji Jarosława Kaczyńskiego jest hitem internetu
  4. Nawet kilkaset złotych więcej dla emerytów. Ale nie dla wszystkich
  5. Z niebieskiego Volvo wysiada mężczyzna i czule wita się z pieskiem. To Kamil Durczok!
  6. Gwiazdor Polsatu przerwał milczenie po śmierci znanej polskiej aktorki. Jego słowa ściskają za serce

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu