Urodziło się najmniejsze dziecko świata. Ten widok poruszy każdego

Urodziło się najmniejsze dziecko świata. Ten widok poruszy każdego Źródło: screen/onet/

Dziecko, które zbyt wcześnie przyjdzie na świat, często ma niewielkie szanse na przeżycie. Lekarze tłumaczą wówczas, że u takiego maleństwa nie wszystkie narządy zdążyły się odpowiednie rozwinąć, dlatego organizm nie jest w stanie utrzymać się przy życiu. Malec, który urodził się w ostatnim czasie, nie ważył nawet pół kilograma.

Najmniejsze dziecko świata - tak został okrzyknięty maluch, który przyszedł na świat w pierwszej połowie lipca. Zarówno rodzice, jak i lekarze, nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyli jakich rozmiarów jest chłopiec. Specjaliści nie dawali mu nawet najmniejszych szans na przeżycie, jednak mimo to, starali się o niego dbać. 

Urodziło się najmniejsze dziecko na świecie

Dokładnie 11 lipca bieżącego roku, mieszkająca w stanie lowa w USA Ellonn Smartt, zaczęła odczuwać bóle porodowe. Kobieta niezwykle się przeraziła, bowiem była dopiero w 23 tygodniu ciąży, w czasie gdy normalnie trwa ona 40 tygodni. Szybko udała się do najbliższego szpitala, gdzie lekarze zdecydowali o cesarskim cięciu. 

Tak o to na świat przyszedł ważący 368 gramy Jaden. Chłopiec był wielkości ludzkiej dłoni. Specjaliści byli pewni, że nie jest w stanie przeżyć, o czym od razu poinformowali jego rodziców. Nie pozostali jednak obojętni i robili wszystko co w ich mocy, by uniknąć śmierci takiej kruszynki. Sytuacja była naprawdę poważna, a fakt, że Jaden po urodzeniu stracił dodatkowe 15 gram, wszystko pogorszyło. 

Byli pewni, że za kilka dni umrze 

Lekarze byli pod ogromnym wrażeniem, gdy niespodziewanie stan zdrowia chłopca zaczął się poprawiać. Przełom nastąpił w momencie, gdy udało mu się podać mleko matki, które dla wcześniaków jest najistotniejsze. To dzięki niemu Jaden zaczął przybierać na wadze, co niezwykle ucieszyło wszystkich w szpitalu. W między czasie malec wymagał również transfuzji krwi, a skorych do pomocy nie brakowało, co jeszcze bardziej przyczyniło się do rozwoju maleństwa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Choć początkowo lekarze byli pewni, że chłopiec nie przeżyje, dziś - blisko miesiąc później - Jaden wciąż jest ze swoimi rodzicami i nieustannie przybiera na wadze i zyskuje sił. Nie ma wątpliwości, że malec jeszcze długi czas spędzi w szpitalu, jednak jego stan jest określany jako stabilny, co jest możliwie najlepszą informacją dla jego bliskich, ale i całego personelu szpitala. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Słynna polska gwiazda chciała popełnić samobójstwo. Najnowsze informacje są szokujące, fani martwią się o jej życie
  2.  Córka Eleni została zamordowana w przerażający sposób. Po 25 latach gwiazda ma ważną wiadomość do jej mordercy
  3. Tajemnicze zaginięcie Kingi. Zniknęła zostawiając małe dziecko, 3 dni później jej mąż już nie żył
  4. Policja przez ostatnie dni szukała 2-latka. Niestety, finał jest tak tragiczny jak w przypadku Dawidka Żukowskiego
  5. Mąż zostawił ją dla młodszej. Zemsta żony jest po prostu genialna, popłaczecie się ze śmiechu
  6. Nagła, niespodziewana wiadomość wstrząsnęła fanami. Nie żyje gwiazda serialu "Przyjaciółki"

Źródło: onet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News