Księdzu z Częstochowy urodziła się córeczka. "Zróbcie coś, żeby dziecko nie żyło"

Księdzu z Częstochowy urodziła się córeczka. "Zróbcie coś, żeby dziecko nie żyło" Źródło: Wikipedia/Sebastian Wojnowsk

Dziecko urodziło się w nietypowej "rodzinie", jego ojcem okazuje się być ksiądz. Duchowny na widok swojej nowo narodzonej pociechy poprosił lekarzy, żeby zrobili co mogą, by córka umarła.

Dziecko przyszło na świat w lipcu. Maluszka nie przywitali szczęśliwi rodzice, nie były to typowe pierwsze chwile po urodzeniu. Mama nie miała wsparcia ojca przy porodzie, była zupełnie sama. Lecz pojawił się, by obejrzeć swojego dzidziusia. Ojcem maluszka okazał się być ksiądz Wieńczysław Ł., a mamą jedna z jego parafianek. Wstrząsająca historia rozegrała się jakiś czas temu w naszym kraju. Pojawia się pytanie, czy w końcu znalazła swój finał.

Dziecko księdza Wieńczysława miało nie żyć. Jego ojciec tak chciał

Cała wieś wiedziała, że ksiądz ma partnerkę. Wszyscy mieszkańcy plotkowali o sprawie duchownego i Edyty L. Zaledwie 30 km od Częstochowy miała miejsce akcja zakazanej miłości. Parafianie podejrzewali romans ze względu na częstotliwość odwiedzin u młodej kobiety. Zdarzało się, że bywał tam po 3 razy dziennie.

- Od jakiegoś czasu z nim się spotykała. Nie upilnowałam jej. Niedawno wyremontowaliśmy jeden pokój, ksiądz się nawet dorzucił do tego remontu. Często do niej przychodził i zamykali się na górze. Źle się do mnie odnosił, gdy pytałam, co tam robią, przeganiał mnie - wspomina matka parafianki. 

Zakazana miłość dała światu swój owoc. Edyta L. zaszła w ciążę, ksiądz był zrozpaczony, że romans się wyda, a przede wszystkim, że sprawą może zainteresować się kuria. Wtedy na pewno zostałby pozbawiony swej funkcji i musiałby porzucić sutannę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Córka na początku ukrywała przede mną tę ciążę, dopiero później powiedziała mi prawdę. Od czasu, gdy dziecko się urodziło, ksiądz jakby zapadł się pod ziemię, zniknął. Nie chce uznać tego dziecka, ale będziemy walczyć o jakieś alimenty - mówił dziadek pociechy księdza.

Policji udało się znaleźć księdza, który miałby sugerować lekarzom pozbycie się dziecka tuż po urodzeniu. Za popełnione czyny będzie odpowiadał z wolnej stopy, ponieważ stan jego zdrowia nie pozwala mu na przebywanie w areszcie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać 
2. Ojciec gwałcił swojego małego syna, a później oddawał swoim kolegom. Na jaw wyszły koszmarne kulisy sprawy, tylko dla osób o mocnych nerwach

Prokuratura przyznała matce rację, że ksiądz najprawdopodobniej jest ojcem dziecka. Nie mają jednak dowodów, by postawić mu zarzuty w sprawie namawiania do zabójstwa córki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zjedli SKAŻONE MIĘSO, dwie osoby nie żyją. Cała firma do zamknięcia
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Jackowski zdradził, co już niedługo wydarzy się w naszym kraju. Dla Polaków to już będzie za dużo
  4. Wszyscy byli zaskoczeni po tym, jak Agata Duda zachowała się względem chłopczyka. Wszystko uwieczniono na zdjęciu (FOTO)
  5. Ewa Farna w żałobie. Pożegnała mężczyznę bardzo bliskiego jej sercu

źródło: gazeta wyborcza

 

Następny artykuł