Poważny wypadek w polskiej miejscowości. Pilna akcja ratunkowa. Nieoficjalnie: dużo dzieci rannych

Poważny wypadek w polskiej miejscowości. Pilna akcja ratunkowa. Nieoficjalnie: dużo dzieci rannych Źródło: 112malopolska.pl

Niejedno dziecko ucierpiało w poważnym wypadku, który w okolicach południa wstrząsnął opinią publiczną. W Małopolsce trwa akcja służb ratunkowych po tragicznym w skutkach zderzeniu busa z ciężarówką.

Każde dziecko podróżujące feralnym autokarem przeżyło chwile grozy. Niespodziewany wypadek sprawił, że ponad 20 osób zostało poszkodowanych. Osoby ranne są błyskawicznie przewożone do pobliskich szpitali, gdzie trwa walka o zdrowie i życie. Wszystko miało miejsce w Małopolsce.

Niejedno dziecko potrzebowało natychmiastowej pomocy

Tuż przed godziną 11 rano w niewielkiej miejscowości Świniarsko pod Nowym Sączem doszło do strasznego wypadku. Huk wystraszył osoby mieszkające w pobliskich domach, a krzyk dzieci niósł się głośnym echem. Na miejsce natychmiast wezwano służby. Nieoficjalnie, to autobus wiozący dzieci czołowo zderzył się z ciężarówką.

W busie podróżowali 16- i 17-latkowie. Na miejsce zadysponowano karetki pogotowia, straż pożarną, policję i śmigłowce. Według pierwszych doniesień obrażenia odniosło 26 osób, w tym 6 było ciężko rannych. Najciężej ranny został kierowca autobusu. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce musieli użyć ciężkiego sprzętu, by wyciąć go z pojazdu.

- 26 osób jest rannych, w tym 4 ciężko - poinformował media rzecznik nowosądeckiej straży pożarnej, bryg. Marian Marszałek, po rozeznaniu się w zaistniałej sytuacji.

Na miejsce zadysponowano 10 karetek pogotowia oraz śmigłowce LPR

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na miejscu pojawiło się 10 karetek pogotowia, a do najciężej rannych zadysponowano trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z nich przetransportował jednego z poszkodowanych do specjalistycznego szpitala w Krakowie, inni byli kierowani do szpitali w Nowym Sączu, Brzesku oraz w Gorlicach.

Dzisiaj grzeje: 1. Po wielu miesiącach rozłąki wrócił po psa. W tajemnicy zaszedł pod drzwi, gdy zwierzak wyszedł zaczęło się gorące powitanie

2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

Trasa powiatowa pomiędzy Podrzeczem, a Małą Wsią została zablokowana przez policję, a samochody kierowane są na objazdy prowadzące przez obwodnicę. Główna droga w Świniarsku jest całkowicie zablokowana przez wypadek. Więcej informacji zostanie podanych przez policję po zbadaniu przyczyn wypadku i zapewnieniu wszystkim rannym należytej opieki.

 

  1. Donald Tusk BARDZO MOCNO o hejterach z PiS
  2. Podczas chrzcin rodzice zniknęli w zakrystii. Gdy wrócili, goście nie mogli uwierzyć, że tak ich oszukano
  3. Żona przypadkiem odkryła, że jest na nagraniach w telefonie męża. Wylądował w więzieniu
  4. Zmarłą na raka babcię pochowali z telefonem. Po 3 latach odebrali SMS-a, treść wywołała poruszenie
  5. Gwiazda TVN pierwszy raz powiedziała o pogrzebie Piotra Staraka. Przekazała, co w najbliższych dniach planuje rodzina zmarłego

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News