Tragedia pod Oleśnicą. 5-letnie dziecko nie żyje

Tragedia pod Oleśnicą. 5-letnie dziecko nie żyje Źródło: Karol Szadkowski / licencja Creative Commons

Dziecko stało się ofiarą wypadku, do którego doszło niedaleko Oleśnicy. W zderzeniu brały udział aż cztery samochody. Mimo błyskawicznej pomocy lekarzy pięciolatka nie udało się uratować.

Dziecko zginęło w tragicznym wypadku samochodowym, który miał miejsce na drodze ekspresowej S8 w kierunku Warszawy. Poszkodowane zostały trzy osoby. Mimo reanimacji, nie udało się uratować pięcioletniego dziecka. 

Dziecko nie żyje. Tragiczny wypadek koło Oleśnicy

Do tragicznego zdarzenia doszło niedaleko wsi Szczodrów, pod Oleśnicą, około godziny 10 rano. Na 67 kilometrze drogi ekspresowej S8 zderzyły się aż cztery samochody osobowe. Na miejsce błyskawicznie przybyła straż pożarna i policja. Według pierwszych informacji, ranne zostały trzy osoby. Jedna była zakleszczona w aucie, a nieprzytomny był pięcioletni chłopiec.

Około 10:30 na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kilka minut później zmarło, pomimo trwającej blisko godzinę reanimacji i prób pomocy ratowników medycznych. Po godzinie 11, jak podaje portal Moja Olesnica, na miejscu wylądował drugi śmigłowiec służb medycznych.

Policja bada sprawę. Utrudnienia na drodze

Nieznana jest jeszcze dokładna przyczyna wypadku. Okoliczności zdarzenia badają obecne na miejscu służby. Do Szczodrowa przybył także prokurator.

- Jesteśmy w trakcie ustalania przyczyny. Mamy cztery pojazdy i cztery różne relacje - mówi w rozmowie z TVN 24 mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z policji w Oleśnicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Potwierdzoną informacją jest śmierć pięcioletniego dziecka, nie wiadomo jednak dokładnie, ile jeszcze osób zostało poszkodowanych. Media informują o jednej lub dwóch osobach rannych. Według ustaleń portalu TVN 24 w autach, które brały udział w wypadku na drodze S8, jechało łącznie pięć osób. Jeden z kierowców został odwieziony do szpitala.

- Sprawdziliśmy trzeźwość pozostałych kierowców. Wszyscy byli trzeźwi, od tego zabranego do szpitala zostanie pobrana krew do badań - wyjaśnia mł. asp. Pieprzycka.

W okolicach miejsca wypadku można spodziewać się utrudnień na drodze. Droga S8 może być zakorkowana, kierowcom zaleca się wybór alternatywnej trasy. Ruch pomiędzy węzłami Oleśnica Wschód i Szczodrów jest zablokowany. Osobom podróżującym drogą S8 w stronę Warszawy, sugeruje się zjazd z drogi na węźle Oleśnica Wschód i wrócić na nią w okolicach Sycowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Elżbietę Zającównę uwielbiały miliony. Aktorka zniknęła, okazuje się, że jest nieuleczalnie chora
  4. Jak Michał Szpak mógł zrobić coś takiego Margaret? Wyciekły nieznane kulisy nagrywanych właśnie odcinków "The Voice of Poland"
  5. Żona Sławomira zapamięta te słowa do końca życia. Mąż zdradził co myśli o jej urodzie
  6. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: Gazeta, mojaolesnica.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News