Lekarze pierwszy raz widzieli coś takiego. Dziecko miało 526 dodatkowych zębów

Lekarze pierwszy raz widzieli coś takiego. Dziecko miało 526 dodatkowych zębów Źródło: Screen/TVN Meteo/Reuters

Dziecko miało w jamie ustnej o 526 zębów za dużo. Lekarze po raz pierwszy zauważyli obrzęk twarzy u 7-latka, gdy ten przyszedł do szpitala z ogromnym bólem. Gdy lekarze zrobili mu prześwietlenie byli w szoku. Czegoś takiego nikt wcześniej nie widział.

Dziecko zostało bardzo pokrzywdzone przez naturę, która obdarzyła je dość rzadko spotykaną wadą genetyczną. 7-latek od wielu lat skarżył się na ból w jamie ustnej, ale na każdą prośbę rodziców, aby dał zbadać się lekarzowi, chłopiec wpadał w istny szał. Rodzice zwlekali więc z wizytą bardzo długo. W końcu ból zaczął nasilać się tak mocno, że dziecko samo zmusiło rodziców, aby zawieźli je do lekarza. Wewnątrz jamy ustnej dziecka, po wykonaniu zdjęcia RTG, lekarze odnaleźli aż 526 dodatkowych zębów. Okazało się, że związane jest to z rzadką postacią nowotworu.

Dziecko urodziło się z nowotworem w jamie ustnej. Miało 526 dodatkowych zębów

Wspomniany przypadek wydarzył się w Indiach. Jak podaje "TVN Meteo", Mały Ravindranath dzisiaj bardzo żałuje, że nie dał się wcześniej zbadać lekarzom. Gdyby wykryto u niego nowotwór o wiele wcześniej, być może nie rozrósłby się do aż tak ogromnych rozmiarów. 7-latek zachorował na nowotwór łagodny, zwany zębiakiem złożonym. Nowotwór polega na tworzeniu się zębów, które mnożą się w jamie ustnej niemal cały czas. Nie wydostają się jednak na zewnątrz, ale puchną w środku tworzącego się wokół nich woreczka tkanek i stanu zapalnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

 - W sumie było 526 zębów o średnicy od 0,1 milimetra do 15 milimetrów. Nawet najmniejszy kawałek miał koronę, korzeń i szkliwo wskazujące, że był to ząb - mówi dla agencji Reuters dr Prathiba Ramani.

Jak mówią eksperci - chłopak miał naprawdę wiele szczęścia, bowiem dłuższe zwlekanie mogłoby skończyć się groźnymi powikłaniami. Guz mógłby rozrastać się dalej, co mogłoby mocno skomplikować operację. W tym przypadku, choć od pierwszy objawów minęło ponad 4 lata, ostatecznie wszystko skończyło się dobrze.

 

Fot. screen/TVN Meteo/Reuters

  1. Nie żyje legendarna polska aktorka. Zmarła nagle, osierociła dwójkę dzieci. Fani są zdruzgotani
  2. To był ślub jak z horroru! Była partnerka pana młodego ubrana w suknię ślubną przerwała ceremonię [WIDEO]
  3. Tajemnicze zaginięcie Kingi. Zniknęła zostawiając małe dziecko, 3 dni później jej mąż już nie żył
  4. Policja przez ostatnie dni szukała 2-latka. Niestety, finał jest tak tragiczny jak w przypadku Dawidka Żukowskiego
  5. Mąż zostawił ją dla młodszej. Zemsta żony jest po prostu genialna, popłaczecie się ze śmiechu
  6. Nagła, niespodziewana wiadomość wstrząsnęła fanami. Nie żyje gwiazda serialu "Przyjaciółki"
  7. Nastolatka dostała szlaban. Jej reakcja wymagała interwencji straży pożarnej, policji i karetki

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu