Kolejne kilkaset złotych na dziecko. Wiadomo, komu się należą

Kolejne kilkaset złotych na dziecko. Wiadomo, komu się należą Źródło: Pixabay adnovak

Dziecko może być beneficjentem kolejnych kilkuset złotych od rządu. Dodatkowe środki pieniężne mogą otrzymać rodzice, którzy spełnią warunki określone przez rząd. Podstawą do uzyskania świadczenia jest złożenie odpowiedniego wniosku. Nabór rusza od środy 1 lipca. Wiemy, w jaki sposób zdobyć pieniądze i ile wynosi świadczenie.

Pieniądze, które można uzyskać na dziecko, są w zasięgu ręki większości Polaków. Żeby podreperować domowy budżet, wystarczy złożyć prosty wniosek o tak zwane świadczenie 300 plus. Świadczenie przysługuje wszystkim, którzy mają pociechy w wieku szkolnym. To forma wyprawki szkolnej, która ma pomóc rodzicom w zapewnieniu dzieciom środków potrzebnych do efektywnej nauki. Dzisiaj ruszył nabór składanych wniosków.

Dziecko może stać się beneficjentem dodatkowych pieniędzy

Świadczenie 300 plus przysługuje raz do roku. Jeśli posiadasz dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły dwudziestego roku życia, koniecznie złóż wniosek. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak drogie są podręczniki i pomoce szkolne. Jednorazowe wsparcie finansowe z pewnością uratuje budżet rodziny w tak trudnym okresie, jakim są miesiące poprzedzające rozpoczęcie roku szkolnego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Żeby otrzymać pieniądze, należy udać się do odpowiedniego do miejsca zamieszkania urzędu miasta lub gminy. Wnioski można złożyć w tych samych miejscach, w których składa się wnioski o wypłatę świadczenia 500 plus. W przypadku dzieci przebywających w rodzinach zastępczych właściwym organem będzie powiatowe centrum pomocy rodzinie. 

Niestety, pieniędzy nie otrzymają rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli i "zerówek". Nie otrzymają go także studenci. Program "Dobry start" obejmuje osoby do dwudziestego roku życia. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku niepełnosprawnych - w tym przypadku datą graniczną będą dwudzieste czwarte urodziny. Świadczenie obowiązuje również w wypadku osób uczęszczających do szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje człowiek legenda, zasłużony dla Polski. Przykre

2. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta

Wniosek powinien zostać złożony przez rodzica lub opiekuna dziecka. W programie „Dobry Start” obowiązuje uproszczona procedura. Po złożeniu wniosku nie trzeba czekać na decyzję administracyjną. O przyznaniu świadczenia zostaniemy poinformowani poprzez wiadomość wysłaną na podany adres e-mail. Istnieje również możliwość odbioru osobistego. 300 plus nie podlega egzekucji komorniczej i nie wlicza się do dochodu rodziny. Nie koliduje więc ze świadczeniami, których wysokość zależna jest od przychodów. Nie jest również opodatkowane. 

Wnioski można składać już od 1 lipca drogą elektroniczną i od 1 sierpnia w sposób tradycyjny. Należy to robić przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia, w bankowości elektroniczną lub portalu PUE ZUS, a stacjonarnie w urzędzie i na poczcie. Termin mija z końcem listopada, jednak szybkie złożenie wniosku pozwoli na uzyskanie pieniędzy najpóźniej do 30 września.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włożyła truskawki do miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
  2. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania
  3. Współpracownicy Jaworowicz ujawnili całą prawdę o niej. Przed kamerami nie dało się zauważyć, dla niektórych może być wstrząsem
  4. Dramat Królowej życia rozegrał się na oczach widzów. Już nic nie będzie jak kiedyś
  5. Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem
  6. Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Nie dotyczy epidemii, każdy powinien się zapoznać

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News