Dzieciństwo zrujnowane. Oto prawdziwe znaczenie słów "Macareny"

Dzieciństwo zrujnowane. Oto prawdziwe znaczenie słów "Macareny" Źródło: źródło: wikimedia.org

Nie ma osoby, która nie zna tej piosenki. Energiczna, żywa, bardzo skoczna. To piosenka, którą wyróżniało jeszcze jedno - taniec, który do dziś czyni ją niesamowitym hitem. Choć ma już ponad 21 lat, nie przestaje zadziwiać i dalej jest hitem imprez. Jak się jednak okazuje, po zapoznaniu się z sensem tekstu "Macareny" piosenka wydaje się moralnie wątpliwa, mówiąc delikatnie.

Ta piosenka powstała w 1996 roku dzięki hiszpańskiemu zespołowi Duo Los del Rio. To połączenie klasycznego hiszpańskiego flamenco i popu. Z miejsca stała się hitem dzięki wpadającemu w ucho tekstowi, rytmicznej melodii i tańcu, który do dziś pamięta wielu imprezowiczów. Mało kto jednak zadał sobie pytanie, o czym właściwie jest "Macarena". Okazuje się, że sens słów piosenki może wzbudzić zaskoczenie, a u niektórych nawet zgorszenie. Jeśli więc jesteś fanem popularnej "Macareny", przygotuj się na ogromne zaskoczenie, ponieważ za chwilę zrujnujesz sobie dzieciństwo. Kolejne słowa piosenki traktują o przygodzie młodej dziewczyny o imieniu "Macarena". Rozłożone na czynniki pierwsze słowa ujawniają jej nietypową przygodę.

Kosmate myśli młodej Hiszpanki

Przełożone z angielskiego na polski słowa pierwszej zwrotki piosenki prezentują się następująco: "Wszyscy mnie chcą, lecz nie mogą mnie mieć Podchodzą i tańczą przy mnie Ruszaj się i tańcz ze mną Jeżeli będziesz w tym dobry Zabiorę Cię do domu" Brzmi jak typowy tekst frywolnych piosenek o pięknej kobiecie, która jest prawdziwą seksbombą. Z pozoru singielka szuka chłopaka. Okazuje się jednak, że żadna z niej singielka, czego dowiadujemy się już w kolejnej zwrotce. "Nie martw się o mojego chłopaka Który nazywa się Vittorio Ja go nie chcę, nie trawię go Nie był dla mnie, więc..." Oznacza to, że tytułowa Macarena jest w związku, jednak bardzo obojętnie podchodzi do tematu wierności. Dziewczyna ma za nic związek z nim, jak sama to potwierdza, mówiąc, że "nie chce i nie trawi go". Największym zszokowaniem jest jednak ostatnia zwrotka. "Co miałam zrobić On był poza miastem A jego dwóch kolegów było tak przystojnych" Zwykła zdrada w wykonaniu lubieżnej dziewczyny? Nic z tych rzeczy. Hiszpanka jest o wiele bardziej zdeterminowana do zdradzenia, niż mogłoby się zdawać. Wygląda więc na to, że przez 21 ostatnich lat cały świat śpiewał i tańczył w rytm piosenki o zdradzie rozerotyzowanej dziewczyny. źródło: planeta.fm
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News