Nie ma osoby, która nie zna tej piosenki. Energiczna, żywa, bardzo skoczna. To piosenka, którą wyróżniało jeszcze jedno – taniec, który do dziś czyni ją niesamowitym hitem. Choć ma już ponad 21 lat, nie przestaje zadziwiać i dalej jest hitem imprez. Jak się jednak okazuje, po zapoznaniu się z sensem tekstu „Macareny” piosenka wydaje się moralnie wątpliwa, mówiąc delikatnie.

Ta piosenka powstała w 1996 roku dzięki hiszpańskiemu zespołowi Duo Los del Rio. To połączenie klasycznego hiszpańskiego flamenco i popu. Z miejsca stała się hitem dzięki wpadającemu w ucho tekstowi, rytmicznej melodii i tańcu, który do dziś pamięta wielu imprezowiczów. Mało kto jednak zadał sobie pytanie, o czym właściwie jest „Macarena”. Okazuje się, że sens słów piosenki może wzbudzić zaskoczenie, a u niektórych nawet zgorszenie.

Jeśli więc jesteś fanem popularnej „Macareny”, przygotuj się na ogromne zaskoczenie, ponieważ za chwilę zrujnujesz sobie dzieciństwo. Kolejne słowa piosenki traktują o przygodzie młodej dziewczyny o imieniu „Macarena”. Rozłożone na czynniki pierwsze słowa ujawniają jej nietypową przygodę.

Kosmate myśli młodej Hiszpanki

Przełożone z angielskiego na polski słowa pierwszej zwrotki piosenki prezentują się następująco:

„Wszyscy mnie chcą, lecz nie mogą mnie mieć
Podchodzą i tańczą przy mnie
Ruszaj się i tańcz ze mną
Jeżeli będziesz w tym dobry
Zabiorę Cię do domu”

Brzmi jak typowy tekst frywolnych piosenek o pięknej kobiecie, która jest prawdziwą seksbombą. Z pozoru singielka szuka chłopaka. Okazuje się jednak, że żadna z niej singielka, czego dowiadujemy się już w kolejnej zwrotce.

„Nie martw się o mojego chłopaka
Który nazywa się Vittorio
Ja go nie chcę, nie trawię go
Nie był dla mnie, więc…”

Oznacza to, że tytułowa Macarena jest w związku, jednak bardzo obojętnie podchodzi do tematu wierności. Dziewczyna ma za nic związek z nim, jak sama to potwierdza, mówiąc, że „nie chce i nie trawi go”. Największym zszokowaniem jest jednak ostatnia zwrotka.

„Co miałam zrobić
On był poza miastem
A jego dwóch kolegów było tak przystojnych”

Zwykła zdrada w wykonaniu lubieżnej dziewczyny? Nic z tych rzeczy. Hiszpanka jest o wiele bardziej zdeterminowana do zdradzenia, niż mogłoby się zdawać. Wygląda więc na to, że przez 21 ostatnich lat cały świat śpiewał i tańczył w rytm piosenki o zdradzie rozerotyzowanej dziewczyny.

źródło: planeta.fm

POTĘŻNI strażacy zapozowali do PŁOMIENNEJ sesji!


Największe seksskandale show-biznesu

...

Zobacz również