Ratownicy z Darłowa odpowiadają rodzicom. I ujawniają szokującą PRAWDĘ

Ratownicy z Darłowa odpowiadają rodzicom. I ujawniają szokującą PRAWDĘ Źródło: fot. wikipedia.org

Dzieci z Darłowa, które porwało morze, zostały w końcu odnalezione. Niestety cała trójka zmarła. Teraz ratownicy odpowiadają na zarzuty postawione im przez zrozpaczonych rodziców oraz internautów.

Tragedia , która miała miejsce nad Bałtykiem, wstrząsnęło całą Polską. Chodzi oczywiście o trójkę dzieci kąpiących się, które zabrało może. Jedno z nich udało się odnaleźć jeszcze tego samego dnia. Gdy zostało wyłowione, to natychmiast podjęto reanimację, która się powiodła. Niestety chłopiec zmarł później w szpitalu. Pozostała dwójka została odnaleziona jakiś czas później. Niestety na ratunek było już za późno. Zrozpaczeni rodzice przy pomocy prawnika oskarżyli ratowników, którzy pełnili wtedy dyżur. Teraz ratownicy odpowiadają na postawione im zarzuty. - Zawiadomienie to dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku - mówił mecenas.

Ratownicy, którzy poszukiwali dzieci z Darłowa oskarżeni

Ratownicy w swojej odpowiedzi zaznaczają, że cała akcja została przeprowadzona wzorcowo. Dodają również, że zrobili wszystko, co tylko mogli, jednak czasami to nie wystarcza. Ujawnili również szokujące informacje, które rzucają zupełnie nowe światło na całą sprawę. - Pragniemy zaznaczyć, że jako miejsce zaginięcia trójki dzieci został wskazany odcinek plaży niestrzeżonej oznaczony jako „czarny punkt”, na którym niezależnie od koloru wywieszonej flagi obowiązuje całkowity, kategoryczny zakaz kąpieli. Tym samym, akcja poszukiwawcza została podjęta poza kąpieliskiem strzeżonym. Warto również dodać, że poszukiwania wszczęte przez pełniących dyżur ratowników prowadzone były w podręcznikowy wręcz sposób, a w rezultacie doprowadziły do odnalezienia jednego z zaginionych ponad 100 metrów od linii brzegowej... - piszą ratownicy. Oczywiście ratownicy składają rodzicom wyrazy współczucia oraz proszą o wstrzymanie się z osądami, które spadły zarówno na nich, jak i na rodziców.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Komputer obliczył datę KOŃCA ŚWIATA. Zostało niewiele czasu
  2. Polski kabaret w żałobie. Najlepsza przyjaciółka przekazała informacje o chorobie i śmierci
  3. Jak mają się czuć rodzice rodzeństwa z Darłowa widząc, jak inni zamykają dzieci w pralce?!
źródło: rzeczpospolita.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News