Na grobie swoich dzieci postawił pięknego aniołka. Podczas wizyty na cmentarzu ujrzał widok, po którym się załamał

Na grobie swoich dzieci postawił pięknego aniołka. Podczas wizyty na cmentarzu ujrzał widok, po którym się załamał Źródło: unsplash/Fey Marin

Dzieci pochowane przez pana Marcina miały piękny nagrobek. Obok płyty nagrobnej znajdowała się droga rzeźba aniołka, która miała uczicić tragiczny los zmarłego potomstwa mężczyzny. Gdy mieszkaniec Bydgoszczy przyszedł na miejsce pochówku swoich dzieci dostrzegł coś, co doprowadziło go do łez.

Dzieci pana Marcina zostały pochowane na jednym z cmentarzy w Bydgoszczy. Rodzinny grobowiec, w którym leżał także brat mężczyzny, został przyozdobiony rzeźbą aniołka, co symbolizowało śmierć tuż po narodzinach. Mieszkaniec miasta dość często bywał na miejscu pochówku, ale jednej wizyty nie zapomni do końca życia. A wszystko przez tzw. hieny cmentarne.

Zmarłe dzieci pozbawione symbolicznego aniołka. Skandaliczne zachowanie złodziei

O ile zjawisko "hien cmentarnych" jest coraz rzadsze, a same cmentarze są coraz lepiej chronione, to czasem niestety jeszcze dochodzi do dość przykrych incydentów. Krypta rodzinna, w której spoczywają dzieci Pana Marcina, została obrabowana z aniołka, który dla rodziców zmarłych miał był niesamowicie ważny.

- Byłem na grobie mojego brata i dwoje moich dzieci miał tydzień, gdy zmarł. Dzieci: jedno dwa tygodnie, drugie miesiąc. Sprowadziłem figurkę 2 lata temu, za pośrednictwem szwagra, aż ze Stanów Zjednoczonych. Chciałem, żeby miejsce spoczynku wyglądało wyjątkowo. Ktoś jednak w zeszłym tygodniu ukradł anioła - opowiada pan Marcin.

Mieszkańcy Bydgoszczy są oburzeni czynem popełnionym przez złodziei.

- Jak można być takim śmieciem, żeby okraść grób? Naprawdę jestem wiele w stanie zrozumieć, ale dla takiego zachowania nie ma wytłumaczenia. Oby do sprawcy karma wróciła ze zdwojoną siłą - mówi Pani Anna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Złodzieje nie mają litości dla żadnego nagrobku

Hieny cmentarne buszujące na bydgoskich cmentarzach nie mają litości także dla historycznych nagrobków. Nie tak dawno w mieście skradziono ważący 30 kilo Krzyż Virtuti Militari, który miał upamiętniać Bohaterów Bydgoszczy, którzy zginęli w trakcie hitlerowskiej okupacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Kobiety nie wiedziały, że nagrywa je ukryta kamera. Nagranie pokazało, jak perfidnych rzeczy dopuszczały się na grobach

- Dla kilku złotych w skupie metali zniszczono pamięć poległych - komentowali członkowie Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Legendarny milioner nie chciał płacić alimentów córce. Mówił, że nie jest jego, wyśmiewał ją i poniżał
  3. Kotlety schabowe z "niespodzianką" rozpieszczają podniebienia. Przepis jest niebywale łatwy
  4. Książę William przekazał królowej radosną nowinę. Media: Księżna Kate ponownie będzie mamą
  5. Największe piersi Polsatu znów na wolności. Gwiazda opala się topless, a fani szaleją na ten widok

Źródło: Gazeta Pomorska

 

Następny artykuł