Ciemnoskóry uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej w Świnoujściu został pobity przez swoich kolegów, z którymi znał się od 7 lat. Dzieci krzyczały w jego stronę „Ty imigrancie”. 

Dzieci spotkały się ze szkolnym pedagogiem, który poszukiwał przyczyny pobicia 12-letniego ciemnoskórego chłopca. Uczniowie przyznali, że inspiracją był marsz przeciwko islamizacji, który zorganizowano w Świnoujściu.

Co ciekawe, grupa chłopców znała się z ciemnoskórym kolegą od zerówki, czyli łącznie 7 lat. Wcześniej nigdy nie dochodziło do podobnych starć, a chłopak w żaden sposób nie skarżył się na dokuczanie w związku z jego kolorem skóry.

– Poszkodowanym jest uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej. Wychowawca klasy od razu zareagował. Będziemy wdrażać program informujący o tolerancji i różnicach między ludźmi. Mam nadzieję, że podobne wydarzenia już nigdy nie będą miały miejsca – mówił dyrektor szkoły w rozmowie z portalem swinoujskie.info.

Marsz przeciw islamizacji miał miejsce w niedzielę. Wzięli w nim udział głównie młodzi ludzie.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: swinoujskie.info, strajk.eu

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.